Vaidlusest Riigikogu koridoris

Üks Keskerakonna noor oli täna (teisipäeval) lastud Riigikogu koridoridesse reklaamlehekesi jagama. Pidasin oma kohuseks noorele inimesele asju selgitada, ta silmi Eesti varasema ja plaanitava tegevuse kohta avada. Äripäeva kaamera jälgis vestlust…

Riigikogu liikmetele pakutud reklaamlehekese peal oli kirjas, et suurte võlgade võtmine ehk võlgu elamine on elamine laste arvelt. Välja oli toodud Soome, Prantsusmaa ja Belgia võlakoormus ühe elaniku kohta. Väga õige, seepärast ei olegi Eesti end kõrvuni võlgadesse võtnud. Kiitsin noort inimest Reformierakonna poliitika toetamise eest. Me oleme kogu aeg olnud seda meelt, et riigieelarve peab olema tasakaalus ja ülejõu elamine ei ole lahendus. Kolleeg Taavi Rõivase abiga arvutasime kiiresti välja, et Eesti võlakoormus elaniku kohta ei ole tuhandetki eurot, samas kui Soome, Prantsusmaa ja Belgia puhul ulatuvad võlasummad kümnete tuhandete eurodeni elaniku kohta.

Keskerakondlane ei teadnud ka seda, et EFSF-ga liitumine ja garantii andmine ei muuda riikidevahelisi proportsioone laenukoormuse osas. Eesti laenukoormus jääb ikka kordi madalamaks eelnimetatud riikidest ja veel paljudest teistestki. Eesti jätkab konservatiivset rahanduspoliitikat edaspidigi.

Tol hetkel ei tulnud pähe soovitada noormehele, et ta võiks oma võlguelamise vastu olemist levitada Keskerakonnas, et nemadki oma võlad ära maksaksid ja selleks kulutusi kokku tõmbaks, vajadusel maja maha müüks jne. Ka erakonna raha-asjad peavad korras olema.

Üsna kirglikuks läinud vaidlust saab vaadata Äripäeva videolt

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga