Vaida jalakäijate silda saab jälle kasutada

Napilt üle nädala kulus aega selleks, et Vaida jalakäijate sild jälle kasutamiseks kõlblikuks tehti. Järgnevalt kronoloogiline ülevaade…

Laupäeval, 23.augustil toimunud Peetri laadal pakkusin seltsi telgis laadalistele kohvi kui vaidalased Genrich ja Külliki tulid kohvi võtma ja juttu ajama. Nende käest jõudis minuni mure Vaida jalakäijate silla ohtlikust olukorrast ja vajadusest hiljemalt kooliaasta alguseks sild ajutiselt kasutamiskõlblikuks muuta.

24. augustil kajastas meedia Vaida jalakäijate silla olukorda, pikemalt kirjutasin sellest eelmises postituses, mida saab lugeda siit.

25.augustil saatsin kirja Maanteeameti peadirektor Aivo Adamsonile palvega muuta Vaida sild enne kooliaasta algust uuesti kasutatavaks, kasvõi ajutisel moel. Avariilise silla kasutamine on ohtlik, aga ringi käimine on 3 kilomeetrit pikem tee.

Täiendav võrk välistas sillale pääsu ehk tähendas vaidalastele 3 km pikkust ringi
Täiendav võrk välistas sillale pääsu ehk tähendas vaidalastele 3 km pikkust ringi

27.augustil aga märkasin, et Vaida jalakäijate sillale minek on täiendavalt võrguga tõkestatud, et inimesed kuidagi sinna peale ei saaks. Kuna mingit kommentaari ega selgitust sellega koos avalikkusele ei antud siis jäi mulje, et see nüüd ongi Maanteeameti vastus. Vaida rahvas aga ei olnud sugugi sellise lahendusega nõus.

Koostasin 28.augustil uue kirja Maanteeameti peadirektorile, kus rõhutasin üle silla ajutise kasutamise vajadust Vaida elanike poolt ja palusin FB-s vaidalastel oma arvamust avaldada. Perioodil 28-31. august andsid 79 Vaida elanikku oma toetusavalduse kirjale.

Esmaspäeva, 1.septembri hommikul saatsin 80 Rae valla elaniku nimel kirja teele, vt ka Delfi uudist. Suur oli rõõm, et juba sama päeva pärastlõunal toimetasid sillal töömehed ja õhtuks oli suurem töö tehtud.

Kuigi ajutine lahendus, aga siiski korralikult tehtud
Kuigi ajutine lahendus, aga siiski korralikult tehtud
Kogu vajunud ala on uue laudise all
Kogu vajunud ala on uue laudise all
Tugevuse proov:)
Tugevuse proovile pidas ka vastu:)

 

 

 

 

 

 

 

Kokkuvõteks.

1. Kui on probleem siis tuleb see lahendada. Minul on alati suur rõõm lahendusele kaasa aidata. Seega julgustan teisigi oma muret jagama, üheskoos leiame ikka lahenduse.

2. Maanteeameti praeguse juhi Aivo Adamsoni suhtumine on kiiduväärt ja annab lootust, et seal mõeldakse nüüd rohkem inimeste peale ning loomulikult ka iga tehtava töö kvaliteedile.

3.  Kui alguses lubati sild taasavada oktoobri lõpuks, seejärel septembri keskpaigaks, siis tegelikult saadi hakkama septembri alguseks. Ehk siis on võimalik inimeste soovidega arvestada ka operatiivsemalt kui seda ühiselt nõuda.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga