Vaida jalakäijate sild ohutuks enne 1.09.2014!

Aastaid on punast ja puidust Vaida jalakäijate silda nimetatud pillava euroraha kasutamise üheks sümboliks.  Nimelt heideti ette, et kui silla ühel pool asub Vaida siis teisel pool vaid tühi põld ning kelle jaoks seda silda siis vaja oli?! Nüüd aga selgus, et sild on lausa kokku varisemas…

Möödunud nädalavahetusel aga tõusis Vaida jalakäijate sild inimeste teadvusse hoopis kui eluohtlik ehitis, mis on juba mõnda aega avaliku kasutuse jaoks suletud. Nimelt on otse puidule valatud asfalt toonud kaasa puidu mädanemise ja seetõttu on ühes silla otsas inimeste jalgealune ohtlikult ära vajunud.

Kafost võetud Jura kohvimasina kohvi jõid laadalised rõõmuga.
Kafost võetud Jura kohvimasina kohvi jõid laadalised rõõmuga.

Minu jaoks teadvustus Vaida silla teema laupäevasel Peetri laadal kohvi pakkudes. Vaidalased tulid kohvi jooma ning muuhulgas kurtsid jalakäijate silla olukorra üle. Kõigepealt rääkisid sellest, et inimesed on silla omaks võtnud ja kasutavad päris hoolega. Muret valmistas aga neile, et kasutatakse jätkuvalt ka formaalselt suletud silda, sest ringi minna on 3 km pikem tee ja läheneva kooliaasta algusega seoses kasvab õnnetuse risk veelgi. Keegi ju ometi ei taha, et mõni täiskasvanu või veel hullem kui laps kaldus asfaldil libiseb ja n ö „auku“ kukub.

Äravajunud kohas ei ole keeruline libastuda ja kukkuda
Äravajunud kohas ei ole keeruline libastuda ja kukkuda
Nagu pildiltki näha ei ole värav sugugi suletud.
Nagu pildiltki näha ei ole värav sugugi suletud.
Sissetallatud rada näitab kasutajate rohkust
Sissetallatud rada näitab kasutajate rohkust

 

Pühapäeval kajastas Vaida silla lugu nii ERR, Postimees kui Delfi.  Andsin kommentaari, et minu arvates tuleb Maanteeametil pingutada ning veel enne kooliaasta algust tekitada avariilisele kohale ajutine lahendus, mis viib õnnetuse riski võimalikult madalale. Ei piisa, et lagunev sild ei ole ohtlik sealt alt läbi sõitvatele autodele. Sild peab olema ohutu ka silda ületada soovivatele inimestele ja piltidelt on näha, et inimesed tegelikult kasutavad jätkuvalt silda.

Silla ebakvaliteetsus hämmastab, kuidas nii saab ehitada???
Silla ebakvaliteetsus hämmastab, kuidas nii saab ehitada???

Esmaspäeval (25.augustil) saatsin Maanteeameti peadirektor Aivo Adamsonile kirja, kus juhtisin veelkord tähelepanu Vaida jalakäijate silla probleemile ja palusin tal teha kõik endast olenev, et ajutine lahendus tekiks veel selle nädala jooksul. Kiire vastureaktsioon andis lootust.

Kui ajutise lahendusena on sild uuesti kasutuskõlblik ja oht inimeste elule ja tervisele minimaalne siis saab edasi tegeleda 2008 a rajatud silla kõlbmatuks osutumise põhjustega. Vältimatult on vaja välja selgitada ebakvaliteetse sillaehituse põhjused, loomulikult ka süüdlased ning panna nad vastutama. Euroopa liidust saadud raha on samuti Eesti maksumaksja raha ning seda ei tohi halvasti kulutada. Sillad peavad vastu pidama aastakümneid mitte vaid 6-7 aastat. On väga oluline, et tehtud vead selgitatakse välja ja neist õpitaks, sest uuesti samalaadne praak korduda ei tohi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga