Uuesalu häiring leiab lahenduse

Rae valla Uuesalu elanikke häiriv ebaturvaline Põdra tee ületus saab uuel aastal lahendatud ning oma osa on selles 10.detsembril Riigikogus vastuvõetaval riigi 2015 a eelarvel, kinnisvaraarendajal ja Rae vallal.. Mäletatavasti jõudis Uuesalu elanikke vaevav probleem minuni paar kuud tagasi ehk oktoobris. Kirjutasin sellest pikemalt postituses pealkirja all Mis häirib Uuesalu elanikke?

Peale probleemist avalikku kirjutamist uurisin Maanteeametist, millised on tehnilised võimalused olukorra lahendamiseks ja millist neist eelistada?  Maanteeametist sain põhjaliku ülevaate liikluse rahustamise võimalustest ja soovituse rajada künnis.

Rae vallavanemaga edasi arutledes jõudsime veendumusele, et parim oleks siiski tõstetud ristmik, sest nii on liikluse rahustamine kindlam, jalakäijate teeületus turvalisem ja mõju teehooldusele kõige  väiksem.

Tõstetav ristmik Uuesalu poolt vaadatuna
Tõstetav ristmik Uuesalu poolt vaadatuna

Kaaludes rahastamisvõimalusi, sai saavutatud järgmine kokkulepe arendaja ja Rae valla vahel: IBE Estonia rajab tõstetud ristmiku” ja Rae vald uue mänguväljaku ning mõlemad tööd tehakse ära 2015 aastal, soovitavalt esimesel poolaastal.  Kohapeal IBE Eesti haldusjuhi ja Uuesalu külavanema Toomas Metsaotsa´ga olukorda hinnates jõudsime ühisele veendumusele, et parim koht tõstetud ristmikuks on Kitse ja Põdra tee rist. Tegu on kohaga, mis kõige enam rahustab liiklust, nii Assaku kui Kangru poolt tulija jaoks. Assaku poolt tulija ei jõua enne Kopra tee risti kiirust üles saada ja Kangru poolt tulija puhul alandab kiirust kurv ning tee-ehituse käigus tekkinud tahtmatu kõrgendik teel.

Rae vald rajab Uuesalusse uue mänguväljaku riigieelarve regionaalinvesteeringute realt saadavast toetusest (10 000 eurot). Vastav ettepanek on tehtud, Riigikogu rahanduskomisjoni poolehoiu leidnud ning leiab loodetavasti täiskogu toetuse kolmapäeval, 10.detsembril.

Mänguväljaku asukohas on hetkel hulk täisealisi puid ja võsa
Mänguväljaku asukohas on hetkel hulk täisealisi puid ja võsa
Vaade Uuesalu poole tulevase mänguväljaku kõrvalt
Vaade Uuesalu poole tulevase mänguväljaku kõrvalt

Mänguväljak tuleb olemasoleva küla ja uue, alles arendatava küla vahel asuvasse puudesalusse. Enne mänguväljaku rajamist plaanib Toomas Metsaots Uuesalu kevadise talgupäeva just seal korraldada, et mänguplatsiks vajalikud ettevalmistused täpselt elanike endi käe järgi tehtud saaks. Loodan, et hiljemalt järgmise aasta suve keskpaigaks on uus mänguväljak valmis lapsi rõõmustama.

Seega saab öelda, et Uuesalu elanikke häirivale probleemile on lahendus leitud, finantseerimises kokku lepitud ning lahendus saab ellu viidud järgmise aasta esimeses pooles. Tänusõnad kõikidele kokkuleppe osalistele ning samuti minu poole pöördunud Uuesalu elanikule, kelle kirjast lumepall veerema läks!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga