Ülemistel suusatamine

Laupäeval külastasime Peetri seltsiga Ülemiste veepuhastusjaama ja pühapäeval osalesin Tartu Maratoni teatesõidul Alutagusel ning mõnest muust teemast ka…

Täna Ülemiste järve kaldal suusatada ei saa ja seetõttu tähendavad pealkirja kaks sõna kokkuvõetult tegevusi laupäeval ja pühapäeval. Usun, et ükskord  saavad ka järve kaldal suusarajad olema ning tervisesportlased seal sõitmisest rõõmu tundma.

Pr Põldoja tutvustab veepuhastuse tehnoloogilist skeemi
Põldoja tutvustab veepuhas-tuse tehnoloogilist skeemi

Peetri seltsi aktiivsed liikmed ja Järveküla värskeltvalitud külavanem said Ülemiste veepuhastusjaamas hea ülevaate nn elavalt entsüklopeedialt ehk Laine Põldojalt. Aastakümneid veefirmas töötanud proua sügavaid teadmisi täiendab pikk ajalooline  mälu. Ringkäiku alustasime ajaloo tutvustamisest, käisime erinevate seadmete juures ja juhtpuldis ning lõpetasime koolitusklassis.  Seal sai vaiksemas õhkkonnas (tootmises ju ikka müra) veelkord mõningaid asju üle korrata, küsida ja vastuseid kuulata.

Andsin ülevaate ka Ülemiste vabaks projekti hetkeseisust ja edasistest sammudest.  Suur tänu AS-le Tallinna Vesi lahke vastuvõtu eest ning eriline tänu pr Laine Põldojale teadmiste jagamise eest!

Koolitusklassis toimus arutelu
Koolitusklassis toimus arutelu

Jaanuari eelviimasel nädalal andsin nõusoleku kolleeg Meelis Mälbergile osalemiseks Reformierakonna meeskonnas Tartu Maratoni teatesõidus.  Vajaliku varustuse hankimine lõppes sellega, et juba 26.jaanuaril sain “käe valgeks” Jüri valgustatud suusarajal. Järgnevatel õhtutel sai seal siis sõidetud, oskusi lihvitud.

Kuna ilmad olid soojapoolsed siis ei olnud võimalik Lõuna-Eestis teatesõitu pidada, vahepealne uudis Võrtsjärvel sõitmisest jäi ka ära. Nii suundusimegi Alutagusele, sest seal oli lund ja sai suusatada.  Reformierakonna võistkonna stardinumber oli 12 ja meil kulus 43 km läbimiseks kokku 2 tundi, 53 minutit ja 47 sekundit. Jäime igati rahule, rõõmu tegi seegi, et peaministri tagatoa nimeline nõunike võistkond meist “natuke” hiljem lõpetas.

Alutagusel oli väga hea õhkkond ja tore seltskond, rääkimata korraldusest.

Tartu Maratoni teatesõidu stardieelne soojendus
Tartu Maratoni teatesõidu stardieelne soojendus
Teist vahetust sõitis Meelis Mälberg
Teist vahetust sõitis Meelis Mälberg
Kolmanda vahetuse sõitja Arto Aas annab teadet üle Kalle Pallingule
Kolmanda vahetuse sõitja Arto Aas annab teadet üle Kalle Pallingule

 

 

 

 

 

Paar sõna ka reede õhtul nähtud olümpiamängude avatseremooniast. Mulle meeldis, et Venemaa oli kõik vastuolulised   seigad oma riigi ajaloost suutnud lavastada ilma kedagi solvamata, kedagi häirimata (Postimees avaldas 13.veebruaril ka põhjuse – ROK keelas ära. Seega kiitsin asjata korraldajaid). Mulle meeldis seegi, et sain Eesti olümpiadelegatsiooni staadionile tulekul tribüünil näha peaministrit lehvitamas. FB-le tuginedes saan öelda, et Ansipi kohalolek meeldis paljudele.  See ongi ju paratamatu, et Venemaa on meie naaber ja naabritega tuleb ikka suhteid omada. Olümpiamängude hinna või maksumuse kriitikutele aga ütlen, et Venemaal ongi asjad nii ja me ju ometi teame seda, vähemalt peaksime teadma. 

 

Eesti delegatsioon taliolümpial
Eesti delegatsioon taliolümpial
Peaminister koos abikaasa ja tütrega
Peaminister koos abikaasa ja tütrega

 

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga