Ülemiste promenaadi parkla

Tulevane Ülemiste promenaad saab vähemalt kaks sissepääsu ja seega vajab vähemalt ühe värava lähedusse ka parklat. Tallinna poolse värava läheduses on midagi juba olemas, millest oleks penoplasti investeerimise asemel korraliku parkla saanud… 

Ülemiste promenaad on rohelise joonena
Ülemiste promenaad on rohelise joonena

Kõrvaloleval kaardil tasub kõigepealt tähelepanu pöörata punasele ringile, mist tähistab Ülemiste veepuhastusjaama. Seejärel silmata, et põhiline järve sissevool tuleb Pirita-Ülemiste kanalist, mis asub suhteliselt veepuhastusjaama lähedal.

Roheline joon kaardil aga tähistab tulevast Ülemiste promenaadi, mis asub sissevoolust ja veepuhastusjaamast mõne kilomeetri kaugusel järve lõunakaldal,  täna seal asuval teel. Promenaadile peaks olema kaks sisse-ja väljapääsu. Üks neist asuks Rae vallas Järveküla juures ning teine Tallinnas, suubumisega Järvevana tee kõrval asuvale kergliiklusteele. On üsna loogiline, et n ö mujalt (väljaspoolt Järveküla, Peetrit ja Mõigut) tulnud promenaadikülastajate jaoks oleks parim viis promenaadile pääseda just Järvevana tee poolse värava kaudu. Sel juhul kaob oht Peetri-ja Järveküla elanike häirimiseks.

Järvevana tee ääres on juba teist aastat kasutuses korralik kergliiklustee. Raudteeülesõidukoha läheduses on ka parkla moodi plats, kuhu tervisesportlased oma auto jätavad ja ise jooksma, kõndima, rullima suunduvad.

Killustikuga kaetud parkla Järvevana teel
Killustikuga kaetud parkla Järvevana teel

Pildistasin seda platsi enne tööpäeva lõppu, et saada parem ülevaade parkla suurusest.

Täna lihtsalt killustikuga kaetud plats oleks võinud Ülemiste ristmiku remondi käigus ka katte peale saada, aga kahjuks otsustas Tallinna võim raisata raha hoopis penoplastist monstrumile ja ilutulestikule päise päeva ajal. Ühekordse ürituse jaoks löödi laiaks üle 30 000 euro, selle asemel, et paljude tervisesportlaste jaoks nii vajalik plats ära asfalteerida.

Umbkaudseid arvutusi tehes oleks eelnimetatud summa eest saanud nii asfaldi maha panna kui oleks võib-olla isegi äärekivideks ja valgustuseks jagunud. Nüüd aga on kuskil Viimsi garaazi katusel utiliseerimist ootamas penoplasti tükid ja pika-ajalist kasu ei mingit.

Valikute küsimus. Valik kulutada ühekordse pillerkaari peale kümneid tuhandeid oli keskerakondliku linnavõimu valik.  Rae vallas tehakse teistsuguseid valikuid, investeeritakse lastesse ja elukeskkonda, et inimestel oleks hea elada ning ei peaks piinlikkust tundma juhtide pärast.

Tänasel pühapäeval said inimesed oma hääle anda ning otsustada, kuidas järgmisel neljal aastal elu edasi hakkab minema. Tallinnas loodan näha muutusi, aga Rae vallas loodan näha teovõimelise meeskonna jätkamist. 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga