Ülemiste järv avatud, virtuaalselt

Alates 6.augustist on võimalik arvutiekraani tagant lahkumata jalutada Ülemiste järve kaldal asuval teel, vaadata ringi ja nautida lummavaid vaateid. Selleks on siinsamas blogis avatud virtuaaltuur (www.toniskoiv.ee/ulemiste)

Minul hakkas idee Ülemiste järv avalikkuse jaoks osaliselt avada idanema kuskil 2009. aasta suvel, kui naabrimees kutsus mind järve kaldal asuvale teele jalgrattaga sõitma.  Emotsioon järve kaldal liikumisest oli nii võimas, et hakkasin tasapisi uurima, miks järv nii suletud on ja kas seda saaks muuta.

Virtuaaltuuri alguspunkt. Foto: J.Soorsk, reklaamiagentuur MUST
Virtuaaltuuri alguspunkt. Foto: J.Soorsk, reklaamiagentuur MUST

Käesoleva aasta aprilli lõpus tegin Peetri seltsi üldkoosolekule ettepaneku saata Ülemistet haldavale AS-ile Tallinna Vesi kiri, et uurida järve avamise võimalusi. Oodatult oli veefirma suhtumine kogukonnasõbralik ning nad avaldasid valmisolekut teemaga edasi tegeleda. Ka virtuaaltuuri ülesvõtmine sai võimalikuks tänu nende kaasabile.

6.augustist avaldatud virtuaaltuuri mõte on pakkuda huvilistele võimalust liikuda suletud alal, Ülemiste järve kaldal asuval teel ning näha, milline pärl on peidus aia taga. Selleks, et Ülemiste kaldal saaks liikuda ka päriselus, tuleb avaldada oma arvamust virtuaaltuuri küsitluslehel. Kui inimesed soovivad muutusi, siis muutused ka tulevad.

Suur tänu AS-ile Tallinna Vesi ja reklaamiagentuurile MUST vastavalt virtuaaltuuri valmimisele kaasa-aitamise ja teostamise eest.

Virtuaaltuur leidis positiivset kajastamist ka meedias: Tallinna Postimees, TV3 seitsmesed uudised 6.aug (alates 19.16), Kuku raadio hommikuintervjuu 7.aug.

Ülemiste järve kaldale pääsed siit

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga