UHKE Eesti üle

Reformierakonna kampaania avalöök anti laupäeval Nokia kontserdimajas

UHKE´le peole saabumine, foto: A.Putting
Marge ja Tõnis Kõiv saabumine, foto: A.Putting

Peole oli saabunud erakonnakaaslasi kogu Eestist, kokku poolteist tuhat inimest. Delfi fotograaf Andres Putting tabas meid peole tulemas, taamal RK RE fraktsiooni ase-esimees Remo Holsmer kaaslasega. Kampaania avalöök oli vägev, hästi läbimõeldud ja tugevate sõnumitega kava lõppes erakonna esimehe kõnega ning jätkus peomeeleolus südaööni. Siis süüdati õues tulikirjas UHKE ja kampaania võiski alanuks lugeda.

Mina kandideerin Rae vallavolikogusse ning ootan põhiliselt Mõigu, Peetri ja Järveküla elanikelt vastust küsimusele, kas Ülemiste järveäärne tee tuleks muuta promenaadiks? Arutelu sel teemal käib aktiivselt nii Facebooki lehel Tõnis Kõiv – Ülemiste vabaks! kui ka FB suletud Rae valla grupis. Ülemiste järve ääres, Vana-Tartu maantee ristis on üleval ka välireklaam Tõnis Ülemiste Vabaks Kõiv ning teine otseselt lennujaama vastas. Viimase nähtavuse ja loetavuse kohta kirjutas asjaliku arvustuse ajalehtede liidu tegevdirektor Mart Raudsaar. Kui Rae valla valijad toetavad Ülemiste järve avamise ideed siis teen omalt poolt kõik, et järveäärne tee ka avatud saaks ja promenaadiks muutuks.

Eesti Ekspressi bääd 5.septembrist 2013
Eesti Ekspressi bääd 5.septembrist 2013

Hoolimata sellest, et näiteks Eesti Ekspress kostitas mu ideed Bääd tiitliga, nende lohutuseks  saan öelda, et toetan igati Tallinna merele avamist. Aga Ülemiste järve promenaad on eelkõige mõeldud Mõigu, Peetri ja Järveküla elanikele, sest on siinsete inimeste jaoks lihtsalt kõige mugavamalt kättesaadav. Linlased pressigu mere äärde ja nõudku Tallinnas kandideerijatelt lubadusi teemaga tegelemiseks.  Olen veendunud, et Reformierakonna linnapeakandidaat Valdo Randpere suudab praegusest linnapeast mitu korda tulemuslikumalt pealinna ka merelinnaks muuta. Võrreldes Helsinki ja Stockholmiga kannab Tallinna mereäär suures osas jätkuvalt nõuka-aja mentaliteeti. Puudu on pikast plaanist ja julgusest erakapitali kaasata.

Pühapäeval tegi Reformierakonna Rae valla meeskond sõbraliku rabamatka ümber Mädajärve. Kuna meeskond on tuntavalt uuenenud siis oli hea võimalus tutvuda uute liikmetega ja tugevdada veelgi valmisolekut valimisteks. Päike siras taevas ning tänu laudteele saime kuiva jalaga ümber järve ning võisime uhkust tunda Rae valla üle. Nii hea võimalus puutumatus looduses jalutada ja sedavõrd lähedal kodule.

UHKE Rae valla üle, laudtee üle ümber Mädajärve
UHKE Rae valla üle, laudtee üle ümber Mädajärve
Tõnis Ülemiste Vabaks Kõiv lennujaama ees
Tõnis Ülemiste Vabaks Kõiv lennujaama ees
Välireklaam Vana-Tartu maantee ristis
Välireklaam Vana-Tartu maantee ristis

 

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga