Ühendkuningriigist Ülemiste avamise mõttele tuge otsimas

Kevadel Peetri aleviku esindajate kirjale vastates pakkus AS Tallinna Vesi võimalust vaadata, kuidas Ühendkuningriigis on tagatud joogivee hoidlate kaitsmine nii, et inimesed veekogude kaldaid igapäevaselt kasutada saavad. “Suvepuhkuste järel said korralduslikud küsimused lõpuks korda aetud ja neljapäeva varahommikul lendab Eesti delegatsioon kaheks päevaks Briti saartele,” ütles Peetri aleviku elanikust Riigikogu keskkonnakomisjoni liige Tõnis Kõiv.

Kõivu sõnul on plaanis kohtuda aktsiaseltsi Tallinna Vesi tuumikaktsionäri United Utilitiesi esindajatega ning tutvuda veehoidlana kasutatavate veekogude kaitserežiimiga. “Tahame saada võrdlusmaterjali, et paremini hinnata Ülemiste järve kaitserežiimi otstarbekust ja asjakohasust,” rääkis Kõiv, “United Utilitiesi kodulehele tuginedes on nende omandis ja kasutuses olevate veehoidlate kaldad inimestele avatud, leitud on sobilik tasakaal vee ja keskkonna kaitsmise vajaduse ja avalikkuse huvide vahel,” lausus Tõnis Kõiv ja avaldas lootust, et Ühendkuningriigis nähtu tuleb kasuks Eesti seadusandluse muutmisele nii, et see võimaldaks inimesi Ülemiste järve äärde lubada.

Delegatsiooni koosseisu kuuluvad lisaks idee „Ülemiste vabaks“ autorile Tõnis Kõivule ka Riigikogu keskkonnakomisjoni esimees Erki Nool, Keskkonnaministeeriumi asekantsler Harry Liiv, Terviseameti keskkonnatervise osakonna peaspetsialist Knut Tamm, Tallinna Keskkonnaameti keskkonnahoiu osakonna juhataja Märt Holtsmann ning Tallinna Vee-ettevõtjate Järvelevalve sihtasutuse juhataja Peeter Lepp.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga