Türil toimuvast, aga mitte ainult

Möödunud nädalal jõudis Järva Teataja ajakirjanik Tiit Reinberg jälile sotside valimiskampaania korraldamise saladustele ning lahvatas skandaal, kus põhitähelepanu koondus Türile. Mina kirjutan lisaks veel Koerust ja varakevadisest aiatööst.

Pea terve möödunud nädala küttis Türil ja laiemaltki Järvamaal pingeid üles sotside valimiskampaaniat korraldada aidanud Türi Arengu Sihtasutuse (TASA) juhi Auris Rätsepa ümber. Mitmeid pabereid on koostatud ja siis jälle ümber tehtud, TASA nõukogu on kogunenud ja nõukogu esimees on tagasi astunud, IRL on lausa kaitsepolitsei poole abi saamiseks pöördunud (tehtud põhiliselt pealkirja saamiseks ajalehte, sest väikeste omavalitsuste asju uurib tavapolitsei). Karta on, et uus nädal toob ses skandaalis uusi uudiseid, kas raugemise või hoopis uusi tuure kogumise suunas, eks saab näha. Ma ei hakka ennustama.

Selge on, et Reformierakond taunib maksumaksja raha kasutamist valimiskampaanias. TASA vahendid on Türi maksumaksja omad ja seetõttu peab olema väga selge, kas nende abil tehti ühe erakonna kampaaniat või mitte. Kui sotside valimiskampaanias Järvamaal on kasutatud TASA vahendeid siis tuleb nende kasutamine TASA-le hüvitada ja vastav kulu peab kajastuma ka sotsiaaldemokraatliku erakonna valimiskulude aruandes. Selgus on kõigi osapoolte huvides.

Türi Rotary klubi korraldas neljapäeva õhtul hubases Türi Kultuurimaja kohvikus kohtumisõhtu Järvamaa juurtega suusataja Jaak Maega. Pea viiskümmend kuulajat sai paari tunni jooksul teada mitmeid huvitavaid fakte nii treenimise, võistlemise, võitmise-kaotamise ja palju muu sportlaseelu juurde käiva kohta. Paari Jaagu võidetud medalit sai lähedalt vaadata ehk käes hoida.

Reedel andis Järva maavanem Tiina Oraste Koeru haridus-ja kultuuriseltsi folkloorirühma kunstilisele juhile ja folklooriuurimise ringi juhendajale Juta Rundule üle Järvamaa teenetemärgi. Pr Rundu õpetas mulle Koeru Keskkoolis eesti keelt ja kirjandust. Kooliajast tuleb meelde, et hüüdsime omavahel armastatud õpetajat heatahtlikult Jutu Rundaks. Reede õhtul toimus Koeru Kultuurimajas valla muuseumi 15.aastapäeva tähistamine ning ka teenetemärgi üleandmine. Abistavad käed kultuurivaldkonnast andsid pr Juta Rundule üle lillekimbu ka minu poolt. Palju õnne ja head tervist!

 

 

Ilmast ja aiatöödest. Viimastel päevadel on ööpäeva keskmine temperatuur püsinud nullist kõrgemal ning lumi muudkui sulab. Eks igaühes meist tärkab kevadeti aednik, kes soovib midagi istutada, lehti koristada, oksi kärpida või muud hingekosutavat aias ette võtta. Lumevaip on veel nii paks, et praegu tuleb puid-põõsaid selle alt välja päästa. Sellega täna tegelesingi. Viirpuu hekk on lume all nii paindunud, et mõned oksad on pea 90 kraadise nurga all. Neid ettevaatlikult lume raskusest vabastades tunned isegi kergendust kui oks painde alt pääseb ja end päikese poole sirutab. Viirpuu on visa, ta paindub, aga ei murdu. Hullem lugu on elupuudega. Nende oksad on nõrgemad ja nii mõnigi on lume raskuse all lihtsalt „tüvest eemaldunud“. Kui lumi täiesti ära sulab, eks siis ole näha talviste kahjustuste kogu suurus. Ilmaennustajad lubavad uueks nädalaks sooja jätkumist ja vihmagi. Hüvasti lumi, aitab sust juba küll.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga