Türil jalgpalli mängimiseks kunstmuruväljak

Täna sai Järvamaa omale esimese kunstmuruväljaku, millel jalgpalli mängida.

Avamise puhul korraldas jalgpalliklubi Ganvix omanik Vitali Gansen jalgpalliturniiri.

 

Nüüd on Järvamaa jalgpalliklubidest Türi Ganvixil esimesena olemas võimalus harjutada kunstmuruväljakul mängimist ning saada vajalikke kogemusi. Idee Türile kunstmuruväljak rajada tekkis 2007 a Vitali Ganseniga arutelu käigus. Kogu investeering oli üle miljoni krooni, mis jagunes kultuuriministeeriumi, Türi valla ja jalgpalliliidu vahel. Türi jalgpalliklubi Ganvix sai Reformierakonna poolt kingiks jalgpalli, mis lisatud pildil on veel minu käes.

 

Mõne sõnaga eelnenud päevadest. Reedel, 5.detsembril arutasime Paide Raekojas Sihtasutuse loomist Paide kiriku renoveerimiseks ja kasutamiseks. Kohalolijad otsustasid, et sihtasutuse loomine on vajalik, et Paide kirik saaks võimalikult lähiajal kauni kontserdisaalina korda ja kasutusse. Sihtasutuse loomise järel korraldab kirikuõpetaja koguduse tööd ning sihtasutuse juht kiriku kasutamist kontserdisaalina. Kui kõik hästi läheb, saab järgmise aasta jaanuaris sihtasutuse loodud.

Reedel avanes Paide Maksimarketi teine korrus. Viskasin pilgu peale, hea mulje jäi. Eskalaator töötas, riide-ja lastekaubad olid teisele viidud. Laste jaoks mängunurk, kus küll peale üksiku autovaiba veel midagi ei olnud. Teise korruse kohvikus pakuti lahkete teenindajate poolt maitsvat toitu. Millegipärast oli kohvikus otsustatud ilus vaade katta akende ette riputatud kardinatega, kuid õnneks midagi ikka läbi paistis.

Neljapäevasest päevast jääb kõige rohkem meelde õhtusöök Hiina delegatsiooniga. Kaugelt maalt jõudsid Tallinnasse Hiina Rahva Poliitilise Konsultatiivkonverentsi Majandus-ja Sotsiaalküsimuste nõukogu täidesaatev ase-esimees Wang Zhongyu koos teda saatva delegatsiooniga. Eesti poolt osalesid veel parlamendi Hiina sõprusrühma esimees Kalev Kallo ja liikmed Jüri Tamm ja Eldar Efendijev. Arutasime mitmete teemade üle. Hiinlased hoidsid ülemaailmse majanduskriisi kohta väga positiivset ja optimistlikku joont. Iga langus on uue tõusu algus, praegu saab odavalt osta jmt taolised mõtted kõlasid. Hiina riik püüab oma majandust abistada eelkõige avaliku sektori investeeringutega infrastruktuuri. Huvitav oli jälgida külaliste reaktsiooni kui vastasin varasema Hiina külastuse kohta, et olen käinud 2006 a Taipeis…

Kolmapäeval tutvus Reformierakonna fraktsioon Eesti Energia arusaamade ja plaanidega tuumaenergia arendamise küsimuses. Üha selgem on, et tuumaenergia lisamine meie energiaportfelli on mõistlik ja ettenägelik valik. Omaette küsimus, kas saab asja koostööst leedukatega või rajame tuumajaama hoopis koos soomlastega või teeme ise oma jaama Eestisse. Kõik võimalused on täna veel olemas. Jääb üle vaid loota, et majandus-ja kommunikatsiooniminister viib veel sellel aastal Vabariigi Valitsuse istungile nii elektri-kui energiamajanduse arengukavad, kuhu on alles jäetud üks variant – tuumaenergiat sisaldav variant.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga