Türil elu keeb

Türi reformikad väljastasid reedel pressiteate, mille kohaselt ei ole nad rahul sotside vallavanema pakutud eelarvevalikutega. Tundub ootamatu, et koalitsioonipartnerid suhtlevad pressiteadete vormis, järgnevalt mõningane  lahtiseletus.

Kõigepealt teade ise:

09.12.2011

Reformierakond: sotsid juhivad Türi  pankroti suunas

Türi vallavolikogu Reformierakonna liikmete arvates on neile esitatud 2012. a eelarve eelnõu selges miinuses ning vallavanema poolt pakutud lahendused juhivad valda pigem pankroti suunas.

„Kummastust tekitavad on vallavanema ettepanekud, mille kohaselt tuleb müüa vallale kuuluvaid maju ja saadud rahast tõsta vallatöötajate palka,“ ütles reformierakondlasest Türi vallavolikogu aseesimees Jaan Arvola. „On elementaarne majandamise põhimõte, et ühekordsetest tuludest ei tehta pika-ajalisi kulutusi.“ Arvola sõnul ei vaidlusta reformierakondlased vajadust tõsta eelkõige lasteaiatöötajate, õpetajate jne palka, kuid seda ei saa teha vara müügist laekuvast rahast. „Kui nii toimida nagu praegu plaanitakse,  jõuame olukorrani  kus vallatöötajatele pole üldse võimalik  palka maksta,“ lausus Türi volikogu asejuht.

Ettevõtluses on lihtne põhimõte – sa saad endale ainult seda lubada, milleks sul raha on,“ väitis ettevõtjast volikogu liige Vitali Gansen. „Ettevõtluses kehtivaid põhimõtteid on vaja rakendada ka valla asjade korraldamisel. Peab olema pidev sund efektiivsuse kasvuks.“ Ganseni sõnul tuleb igal aastal üle vaadata ja hinnata valla asutuste võrku, töötajate arvu, inimestele pakutavate teenuste toimimist jne. „See on vallavanema esmane ülesanne – eelarve piires jätkusuutlikku majandamist planeerida,“ rõhutas reformierakondlasest volikogu aseesimees.

Reformierakonnal on 23-liikmelises Türi vallavolikogus neli esindajat. Võimukoalitsioon on moodustatud Sotsiaaldemokraatliku Valikuga (9 liiget), opositsioonis on IRL (10 liiget).

Täiendav info:

Jaan Arvola

Reformierakonna Türi piirkonna juht

5045592

Reformierakondlased arutasid vallavanema esitatud 22 eelarve ettepanekut juba novembrikuisel koosolekul. 8 ettepanekut puudutasid vara müüki, 2 palga tõstmist jne. Reformikad ei olnud lahenduspaketiga rahul, sest vara müügist ei saa palka tõsta. Koosoleku järgselt jätkus töö lahenduste väljatöötamiseks ja ettevalmistamiseks. Ühel hetkel oli selge, et edasi minekuks on vaja kõigepealt välja öelda, millega Reformierakond nõus ei ole, sest alles seejärel saab öelda, millega me nõus oleme. Väljastatud pressiteade väljendaski mittenõustumist ning esmaspäeval (12.detsembril) koguneb Türi piirkond ja arutab, otsustab, kuidas näeb Türi valla arengut edaspidi. Küll me sellest ka kuuleme.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga