Türi areng sai uue hoo

Täna allkirjastatud Türi arengu leppe kohaselt hakkavad Türi valda edasist arengut juhtima Eesti Reformierakond ning Isamaa ja Res Publica Liit.Kui Üllar Vahtramäe Järva maavanemana on aluse pannud Järvamaa arenguleppele siis tema ja paljude teiste reformikate osalusel on nüüd sündinud Türi arengu lepe.

Reformierakonna ja IRL-i koostöö Türi vallas sai märkimisväärse tõuke kui reformierakondlased tutvustasid IRL-ile 15-punktilist plaani Türi valla keerulise rahalise seisu parandamiseks. Erinevalt senisest koalitsioonipartnerist leiti kiiresti ühine keel ning nii see Türi arengu leping sündiski.

Mul isiklikult on hea meel, et ma saan rahuliku südamega otsa vaadata kõigile neile inimestele, kes viimase aasta jooksul on tulnud ja kurtnud Türi valla asjade üle. Nüüd on eeldused positiivseks arenguks loodud.

Ega varemgi elu täitsa ei seisnud. Näiteks hariduse kvaliteedi osas on Türil palju ära tehtud. Põhiliselt Vahur Salomi õlgadel lasunud gümnaasiumireform on läbi viidud ning eeskujuks paljudele teistele omavalitsustele. Näiteks naaberlinn Paide ei ole just eriti kaugele jõudnud, äkki on Vahuri abi vaja?!

Kui Järvamaal on Reformierakond valitsusvastutust kandmas neljas omavalitsuses siis üleriigilises arvestuses oleme kõige enam valitsusvastutust kandev erakond, juhtides 83 omavalitsust üle Eesti. 

Vastavalt Türi arengu leppele valitakse volikogu esimeheks Jaan Arvola ja vallavanemaks Pipi-Liis Siemann. Lisatud on fotod tänasest Türi arengu leppe allkirjastamisest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga