Tudengid ja maadlus

Tudengid avaldasid meelt, et kõrgharidusreformi seadus sünniks, järvalased avaldasid arvamust maakonna aasta teo kohta, koalitsioonipartneri liikmed valisid erakonnale uue juhi ning tugevad ja terved eesti noored maadlesid Paides.Tudengid avaldasid meelt ja osad neist olid veelgi varem kirjutanud rahvasaadikutele. Sain paarkümmend kirja, millele loomulikult kõigile ka vastasin. Kuna kirjad olid väga sarnased, ei erinenud minu vastus ka eriti. Soovitasin tudengitel lugega mu blogi postitust tudengitele. Mõni tudeng oli pingutanud ka oma mõtete kirjapanekuga ning paari inimesega tekkis tore kirjavahetus.  Kokkuvõttes arvan, et kõrghariduse andmist ümber korraldav seaduseelnõu sai päris hea ning hääletan kindlasti selle kolmandal lugemisel vastuvõtmise poolt. Varsti peab parlamenti jõudma Õppetoetuste seaduse muudatused. Eks arutame needki läbi ja võtame enne suve vastu. Rahaline kate õppetoetuste suurendamiseks on küll arvestatud alles 2015 aastast, aga haridus-ja teadusminister on lubanud oma valdkonna siseselt vajaliku rahalise katte varem leida.

Reedel tutvustas Euroopa Komisjoni asepresident Siim Kallas Riigikogu Euroopa Liidu Asjade komisjonis (ELAK) Euroopa Komisjoni 2012 aasta tööplaani. Mitmed algatused on suunatud kulutuste vähendamisele, näiteks meilegi tuntud tööturu kaitstud paindlikkuse alal. Minimaalse teenuse osutamise standardi kehtestamine hoiab ära ebanormaalsed arengud tööturul.  Veel enne seda kinnitasime Eesti seisukohad peaminister Andrus Ansipile riigi esindamiseks mitteametlikul Euroopa Ülemkogul.

Reedese päeva teises pooles kuulutati Mäo reisiterminalis välja Järvamaa Aasta tegu2011. Teo valisid välja Järvamaa inimesed, kokku osales nii interneti kui sedeliga hääletamisel üle 600 järvalase. Nominente oli kümme ning minu isiklik eelistus ja hääl läksid Paide Vallitornile. Pingelises esikohaheitluses jäi Vallitorn siiski alla Imavere Sotsiaalmajale, mis ongi Järvamaa Aasta tegu 2011. On sellegi objektiga mitmeid mälestusi. Kuidas pidi võitlema ja seletama, et saneerimise all olev vald on siiski elujõuline Euroopa abiraha vastuvõtjana ja et sotsiaalmaja on hädavajalik Imaveresse ehitada. Kes oleks seda osanud arvata, et ühest vajalikust majast Imavere valla jaoks lausa Järvamaa aasta tegu saab. Soovin õnne nii vallajuhtidest tegijatele kui majaelanikele!

Koalitsoonipartner IRL valis omale laupäeval uue esimehe. Kuigi kandidaate oli kolm, levis juba enne laupäeva suhteliselt laialt arvamus, et valimised võidab Riigikogu fraktsiooni esimees Urmas Reinsalu. Nii ka veenva ülekaaluga läks.  Kuna nüüd on erakonna sisuline ja formaalne juhtimine jälle ühes isikus siis on loota stabiilset edasist arengut. Soovin selleks edu!

Maalehe Maaldusvõistlus Paide Spordihallis. Järjekorras juba kolmas ning üha kasvava osavõtjate ja ka pealtvaatajate arvuga. Võistlus läks korda, Järvamaa maadlejad klubist “Järvamaa Matimehed” võitsid kokku kümme medalit. Kahjuks seekord küll mitte ühtegi kuldset, aga eks siis tuleb rohkem treenida järgmiseks aastaks. Maalehe peatoimetaja kinnitas, et koostöö SA Maaspordikeskus jätkub ka edaspidi ning lootused püsivad, et tuleb aeg, kus võistlused jõuavad tagasi Koeru – uhiuude raskejõustiku majja.  Maadlejatele andsid auhindu üle maadlusveteranid, maailmameister Heiki Nabi, Maaspordikeskuse nõukogu esimes Johannes Kert, õiguskantsler Indrek Teder, Kaitseväe juhataja Riho Terras, kohalikud maakonna ja valla juhid jt. Minu poja tehtud videot autasustamisest näeb siit:):)

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga