Töökohad müügiks?

Avastasin üllatusega, et minu pühapäeval kirjutatud blogi sissekandest on esmaspäeval pool Paide linna poliitikutest tööd saanud. Väga hea. Järelikult tuleb edasi kirjutada, sest infot on ju veel, mis ei ole avalikkuse ette jõudnud. Äkki tuleb vastuavaldusigi veel…

Kõigepealt sellest, et kas 2004 aastal tehti mulle pakkumine Paide linnapea koht maha müüa või mitte? Sarapuu püüab seda ebakindlalt ümber lükata, aga ta vaene mees unustab ära ühe tõsiasja – me olime kuninga hotelli sviidis kohtumisel kolmekesi. Kolmandana osalenud Andres Taimla mäletab samahästi nii mulle tehtud pakkumist kui minu keeldumist. Tagasiajamisel ei ole mõtet ja ausalt öeldes ma isegi ei mõista, miks peaks seda tagasi ajama?!
 
Iseloomulik on, et näiteks spordihoone juhi leidmise kohta minu poolt kirjutatut ei julge keegi ümber lükata. Isegi kolme volikogu liikme allakirjutatud avalduses ei söandata seda mainida, poole sõnaga mitte.
 
Toon aga järgmise näite, kuidas Keskerakond "oskab" ühekorraga nii linnavalitsuses ametikoha täita kui valimisnimekirja uue kandidaadi saada.
Kui Keskerakonna valimisnimekiri Paides avalikkuse ette jõudis, imestasid paljud, et kuidas Malle Virkoja nüüd äkitselt keskpartei nimekirja sattus. Ei olnud keegi märganud tema lembust just selle erakonna vastu. Nii üks kui teine aga arvas, et küll talle midagi keskerakonna poolt lubati, näiteks tal tütar koolid lõpetanud ja tööd ei ole…
 
Keskerakondlasest linnapea kohe teab, mida inimestel raskel ajal vaja on, ikka tööd. Aga kuna tööpuudus suur ja töökohti vähe siis jagub ainult omadele. Nii võetigi ilma konkurssi korraldamata, vaikselt ja tasahilju linnavalitsuse välissuhete spetsialist kohale Piret Virkoja. Täiesti juhuslikult on tegemist keskerakonna nimekirjas Paide linnavolikokku kandideeriva Malle Virkoja tütrega. Paide linna kodulehelt leiab, et 21.septembril 2009 on Piret Virkoja teenistusse võetud lapsehoolduspuhkusele siirdunud ametniku kohusetäitjaks. Ei mingit konkurssi ega parima väljavalimist.
 
Ootan huviga, milline ühine avaldus nüüd keskerakonna juhtimisel koostatakse. Samuti jälgin huviga, kaua veel IRL ja sotsid on nõus keskerakonna sigadusi oma nimega kinni katma.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga