Tõehetk on lähenemas…

Kas Mart Laar ja Karel Rüütli on oma erakondade esimehed või mitte, kas neid ja nende juhtimisel kokkulepitut usaldatakse või mitte?!

Täna õhtul koguneb nii Isamaa ja Res Publika liidu kui Rahvaliidu volikogu ning annab hinnangu erakonna esimeeste juhtimisel kolmepoolsetel läbirääkimistel kokkulepitule. 
  
Erakonna esimees võtab oma tegevusega alati teatud riski ja kujundab sellega erakonna näo. Ta peab tunnetama oma erakonna meelsust, suhtlema erakonnasiseste arvamusliidritega, lahti seletama valukohti ning otsustama. Kui esimees räägib kiirete otsuste vajadusest ei saa olla nii, et erakond võtab otsustamise eel nädalaks aja maha. Tihti antakse otsustele hinnang alles hiljem, kuude või isegi aastate pärast. Mõni otsib kiiret hinnangut järgmisest arvamusküsitlusest, teine aga kannatab valimispäevani.
 
Tasakaalu Liidu kokkuleppe ettevalmistanud erakonnad on valimas rasket teed, mis peab Eesti välja tooma majanduskriisist vähimate kaotustega. Otsused on valusad ja tavatähenduses ebapopulaarsed, kuid ilma nende otsusteta meie riik välja ei vea. Viimane on aga kokkuvõttes hoopis tähtsam kui võib-olla täna kellegi jaoks tähtsana tunduv emotsioon mõne isiku puhtusest (siinkohal väga laias tõlgenduses).
 
Täna õhtuks on selge, milline erakond usaldab oma esimeest ja milline mitte.
 
Reformierakonna volikogu eel kirjutatud lühianalüüsi Tasakaalu Leppest saad lugeda siit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga