Tasakaalul on jumet

Reformierakonna, IRL-i ja Rahvaliidu vahelistel läbirääkimistel kokkulepitud koalitsioonilepe on saanud nimeks Tasakaalu Liit. Kas uus koalitsioon on sündinud?!

Eeldused uue koalitsiooni sünniks on head. Nii Reformierakond kui IRL soovivad oma poliitikat edasi ellu viia ning näidata end erakondadena, kes ka raskel ajal valitsemisega hakkama saavad. Rahvaliidul on omakorda võimalus tõestada, et ta suudab panustada nii riigi kui ka tegelikult erakonna raskest seisust väljatulemisse.
 
Tasakaalu Liidu leppesse on kirja saanud mitmeid punkte, mida saab päris üheselt siduda ühe või teise erakonna kas valimislubadustega või hilisemalt väljakujundatud poliitikatega. Näiteks sotsiaalmaksu lae kehtestamine ei olnud Reformierakonna valimislubadus aastast 2007 vaid kerkis programmiliseks seisukohaks alles eelmise aasta novembris toimunud majanduskonverentsil ReStart. Kindlasti saame me rahul olla ka sellega, et ettevõtlusõpe tuleb koolidesse ning alustava ettevõtja toetus kasvab 100 000 kroonini. Energiasektori arengud said samuti konkreetsed tähtajad, sh tuumajaama rajamiseks vajaliku seadusandliku baasi loomine.
 
IRL võib uhke olla, et Tasakaalu Liidu lepe sisaldab ekspordi tagamise ja avamerre ehitamist võimaldavate seaduste kiiret vastuvõtmist, erisoodustusmaksu kaotamist tööga seotud koolituselt ning samuti represseeritute ja vabadusvõitlejate meelespidamist.
 
Rahvaliit jälle omakorda rõõmustab oma valijaid hoiu-laenuühistute seadustamisega, KOVide tasandusfondi suurendamisega ning kindlusega, et põllumajandustoetusi ei vähendata ja metsamaad ei müüda.
 
Loomulikult on eelnev väljavõte minu arusaam ühele või teisele erakonnale südamelähedastest teemadest. Võib-olla nad ise kiidavad hoopis teisi kohti lepingus. Eks me varsti näe ja kuule.
 
Kolme erakonna volikogud arutavad Tasakaalu Liidu leppe projekti lähiajal. Reformierakond 29.mail ja IRL ning RL 1.juunil.
Loodan väga, et läbirääkijatel olid ikka olemas nii volitused kui tahe leppes kokkuleppimiseks, et ükski erakonna esimees ei pea möönma, et volikogu ei usalda teda ja seega tagasi astuma.
 
Loodan siiski, et riigimehelikkus ja terve mõistus kaaluvad üles mängurluse soovi ning Eesti saab omale juba järgmise nädala teisipäeval ehk 2.juunil uue valitsuse.
 
Muide, e-valimised europarlamenti juba käivad. Igor Gräzini saamine sinna sõltub just sinust…vali 106
 
 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga