Tarkuse päev ja Türi Muusikakooli avamine

Tarkuse päeval avati pidulikult Türi Muusikakool, mis on taasiseseisvumisajal esimene just muusikakooliks ehitatud kool.

35 aastat tagasi, 1.septembril 1973 avati Türil Paide Muusikakooli filiaal. Õpilasi oli siis 37 ja tegutsema asuti Türi Keskkooli ruumides. Nüüd on õpilaste arv kasvanud 138-ni ning õppetöö algas kultuurimaja kõrvale ehitatud uues koolis.

Avamine oli kenasti korraldatud, orkester mängis ning loomulikult peeti kõnesid ja tänati. Kultuuriminister Laine Jänes lõikas koos vallavanema ja Paide MEK-i juhatuse esimehe Olev Saksniiduga läbi lindi ning esimese klassi õpilased võisidki uude koolimajja tormata. Tegelikult nad muidugi väga ei tormanud, läksid viksilt ja viisakalt.

Aktusel kõnepidajaid oli palju, kuid silma hakkas nii Paide Muusikakooli kui Paide linna esindajate puudumine. Oleks ju väga sobilik olnud naabrite hea käekäigu üle rõõmu tunda ning õnnitlused edasi anda. Uurisin Türi vallavanema käest, et äkki paidelasi ei kutsutud? Täpselt vastust saamata arvan, et Türi Muusikakooli avamisele oleks võinud ka kutsumata tulla. Kindlasti oleks nii Paide linna kui Muusikakooli esindajaid oodatud olnud.

Ringkäik uues koolis andis tunnistust, et kvaliteedi pealt kokku hoitud ei ole. Kõik, mis silma hakkas, oli hea. Alates seintest, põrandatest kuni klassiruumides paikneva tehnikani. Hästi tehtud. Nüüd jääb vaid soovida õppimise lusti õpilastele, õpetamise rõõmu õpetajatele ja tulemuste nautimist nii türilastele kui kogu Järvamaa inimestele. 

Lõpetan samade sõnadega, mis said kirja kooli külalisraamatusse: Türi Muusikakool on uhkuseks nii Türile kui kogu Järvamaale.  

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga