Tarja Halonen Antropovi pinginaabriks

Möödunud nädalasse mahtus arutelusid Eesti Energiast, Soome presidendi kõne Riigikogus ja sattumine Robert Antropovi pinginaabriks, järjekordne metsameeste kontaktpäev Rakveres ja ettevalmistused uuteks arenguteks Järvamaal.

Esmaspäeval kuulasime fraktsioonis Eesti Energia juhti Sandor Liivet ja küsisime küsimusi põlevkivi kaevandamise mahu, õlitehase tehnoloogia riskantsuse, Euroopa Komisjoni riigiabi loaga seotud riskide jne kohta. Keerulised küsimused ja ega vastusedki lihtsamad ole. Kuid kui me ei tea vastuseid põhilistele küsimustele, kuidas me saame siis ettevõtte aktsiaid müüa?

 

Teisipäeval lõpetas riigikogu eelmisel korral poolelijäänud menetluse eelnõu osas, kus ma olin komisjonipoolne ettekandja. Sisuks oli mõni aasta tagasi sotsiaalsete partnerite vahel kokkulepitud töötushüvitiste maksmise põhimõtete muutmine. Riigikogu otsustas opositsiooni esitatud eelnõu esimesel lugemisel tagasi lükata. Pidasin Reformierakonna fraktsiooni nimel tagasilükkamist põhjendava kõne, mida saab lugeda siit.

 

Kolmapäeval võõrustasime Soome presidenti Tarja Haloneni, kes pidas istungi alguses Riigikogu puldist kõne. Sellega seoses toimus ka väike vahejuhtum. Riigikogu esimees Ene Ergma tuli koos Tarja Haloneniga suurde saali ja läks siis ise paar astet üles oma kohale Soome presidendi kõnet sisse juhatama. Tarja Halonen jäi aga üksi kõnepuldi ette ja sattus hetkeks segadusse. Kus seista või istuda?! Leidliku inimesena leidis ta kiiresti lahenduse ja istus esimesse reas Robert Antropovi kõrvale.

Kahjuks ei olnud keegi vastuvõtjatest mõelnud, et kus peaks siis Soome president olema need paarkümmend sekundit, mis kulus tema kõne sissejuhatamiseks. Loodetavasti oleme järgmise presidendi külaskäiguks rohkem valmis.

Oli ikka ülev tunne küll kui naaberriigi president räägib Riigikogu kõnetoolis eesti keeles. Mitte küll rohkem kui kaks lõiku oma kõnest, aga siiski. Ei saa jätta märkimata, et samal ajal on meil hulgaliselt inimesi, kes on Eestis pool elu elanud ja ei suuda eesti keeles rääkida. Võtke Soome presidendist eeskuju!

 

Neljapäeval toimus järjekordne metsaomanike-ja töösturite kontaktpäev Rakveres. Rääkisin oma Eesti majandusest ja metsandusest  ning seejärel kulus pea tund aega vestlusringis vabaks aruteluks, mida ja kuidas võiks metsasektoris paremaks muuta.

 

Reedel mitmed kohtumised Järvamaal ja riigikogu saade Kumas, kus seltskond oli identne nädal tagasi toimunud saatega. Teemad muidugi erinevad, alates Eesti-Vene kaubandusest kuni Eesti Energia finantseerimiseni välja. Viimaseks jäi kahetsusväärselt küll kõige vähem eetriaega. Ühel kohtumisel arutasime koos Türi abivallavanem Üllar Vahtramäega kuidas veelgi Türile töökohti juurde luua. Tema maavanema ajast pärit kontaktid aitasid sõlmida lepingut AS-iga Hoolekandeteenused, mille tulemusel luuakse mitukümmend uut töökohta kevadpealinna. Aga arenguruumi on veel.

 
 
 
 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga