Talgutest ja puuduvast vabandusest

Vähemalt kaks positiivset sõnumit mööduvast nädalast: sotsideni jõudis teadmine nende toetuse põhjusest ja toimusid järjekordsed talgud.

Lugesin laupäeval Delfist, et sotsid on arusaamisele jõudnud, et nende toetuse kasv põhineb Vene Erakonnaga Eestis ühinemisel ja sellega seoses lisandunud venekeelsetel toetajatel. Kui aga mina sama asja pea kuu aega tagasi siinsamas blogis kirjutasin siis oli ümberlükkamist ja lausa sõimamist kui palju. Soovitan meeldetuletuseks uuesti lugeda 10.aprilli blogipostitust pealkirjaga Aitäh Sven Mikser!

Kulus kakskümmend viis päeva ja jõudis sotsidelegi kohale teadmine, kust nende lisatoetus tuli. Võttis ikka aega. Nüüd ei teeks muidugi paha kui sotsid oma 25 päeva tagasi väljaöeldud karmide sõnade eest minu ees vabandaks. Aga seda on vist palju tahta. Isegi see oleks juba hea saavutus, kui nad järgmine kord enne minu sõnade ümber lükkama tormamist natuke mõtleksid, soovitavalt küll kiiremini kui 25 päeva.

Iseenesest ei ole hea ega halb teadmine, mis keeles erakonna toetajad meelsamini räägivad. Tähtis on mõista, kuidas see mõjutab erakonna poliitilisi sihte ja kaugeleulatuvaid eesmärke ning sellest avalikkust teavitada.

Teeme ära 2012 toimus minu jaoks Paide Püha Risti kiriku ümbrust korrastades. Talgupäev algas pooletunnise kontserdiga kirikus, misjärel jätkus töö kahes grupis. Üks võttis ette tööd kiriku sees ja teine suundus kiriku taha. Seal oli vaja võsa maha võtta, vee-ja kanalitrassi rajamisest ülejäänud kivid minema toimetada ja muud taolist teha. Talgupäeva lõpetas maitsev supp kiriku käärkambris. Kirikuõpetajal Algur Kaermal oli talgujuhina mitmeid kohustusi, nende kõrvalt jõudis ta veel ka pildistada ning videoid teha. Ühte neist saab näha avalehe videote rubriigist. Oli väga tore talgupäev, suur tänu korralduse ja meeskonna eest!

“Talguleiuks” nimetatakse tööde käigus leitud erilist eset. Paide talguleid on kirikuaiast leitud viiekopikane, mis leiab oma tee Tartusse talgustaapi teiste leidude kõrvale.

Eestis 2008 a alguse saanud Teeme ära liikumine on levinud üle maailma. Maailmakoristuskampaania (World Cleanup 2012) nime all võtavad sellest osa 91 riigi vabatahtlikud igast maailmajaost. Kampaania eesmärgiks on kasvatada inimestes kogukonnatunnet, oskust üheskoos ise oma elu paremaks muuta, keskkonnateadlikkust jmt väärtusi. Maailmas elab üle seitsme miljardi inimese. Mida vähem on looduses prügi, seda rohkem on inimestel ruumi elamiseks, elukeskkond kvaliteetsem ja elu parem.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga