Suure-Jaani saab valmis

Mõne sõnaga möödunud nädalal toimunust, kus selgemaks said südame tervise näitajad  ja otsustatud sai Suure-Jaani veeprojekti tulevik. Neljapäeval toimus Riigikogus tervisepäev, kus perearst Eero Merilind ja südamearst Margus Viigimaa oma assistentidega teostasid elementaarsete tervisenäitajate kontrolli, et anda head nõu tervise hoidmiseks. Vöö-ümbermõõt, vererõhk, veresuhkur ja üldkolesterool olid mõõdetavad näitajad. Kes soovis väga täpset tulemust, see oli sama päeva hommikul söömata. Kes mitte, võis tulemust koefitsiendiga allapoole hinnata.  Lisaks suulisele konsultatsioonile võis kaasa võtta ka taskuformaadis materjale kuidas kolesterooli ja veresuhkru taset kontrolli all hoida ning vererõhu muutumist juhtida. Arvestades eriti viimasel ajal poliitikute seas toimunud haigestumisi oli tegemist väga tänuväärse ettevõtmisega. Regulaarne tervisekontroll teatud vanusest alates on vägagi mõistlik, tervislikest eluviisidest rääkimata. Minul oli kolesterool natuke kõrgem kui vaja, ilmselt mõjutas näitajat samal hommikul söödud praemuna. Sellegipoolest võtsin juhendmaterjali kaasa, töötasin läbi ja tegin omad järeldused.

Reedel otsustas Keskkonnainvesteeringute Keskuse nõukogu, et Suure-Jaani vee-ja kanalisatsiooni projekti neljas etapp tuleb tervikuna ära teha ning rahastas taotlust täies mahus. Tööd on plaanis läbi viia koos Maanteeametiga. Viimane teeb korda tänava ja enne seda tehakse vee-ja kanalisatsiooni projekti käigus ära kõik tänava-alused torutööd. Tehakse nii, nagu peakski tegema. Kõigepealt maa-alused tööd ja siis maapealsed ning erinevad asutused oma töid koordineerides.  Käesoleva aasta oktoobriks peaks lahtikaevatud Suure-Jaani saama jälle korda, tänavad asfalteeritud ja korralikud torud maa sees.

Eelmise aasta novembris toimus Suure-Jaanis nn Köleri tänava avamine, millega tähistati vee-ja kanalisatsiooniprojekti ühe osa valmimist. Reedel KIK-i nõukogus otsustatu on sama projekti järjekordne ehk IV etapp. Loodetavasti viimane.

PS! Leides inspiratsiooni Kapo aastaraamatust, ostsin raamatu ühes tublist Järvamaa mehest. 

 

 

 

PPS! Eesti disainerid aga andsid hea idee, kuidas üle suve hoida auto talverehve. Vaata lisatud fotolt:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga