Soe õhk jõuab Järvamaale

Eesti Vabariigi Valitsus müüb Kyoto protokolli kohaselt lubatud heitkoguste ühikuid ning tänasel istungil otsustati teha järjekorde tehing, kust saab kasu ka Järvamaa.

Vabariigi Valitsus otsustas täna anda keskkonnaminister Jaanus Tamkivile volitused Marubeni Corporationiga lepingu sõlmimiseks. Leppe sisuks on Kyoto protokolli kohaste lubatud heitkoguste ühikutega kauplemine ehk nn „sooja õhu“ müük.

Ministeeriumite poolt on ette valmistatud kokku 66 objekti, kuhu kokkuleppe allkirjastamise järel energiasäästu suurendamiseks investeeringud tehakse. Järvamaalt on nimekirjas alljärgnevad objektid:

1. Ahula Rahvamaja Albu vallas

2. Järvamaa Haigla Paides (sünnitusosakonna telliskivist hoone)

3. Koeru Ambulatoorium-apteek Koeru vallas

4. Türi-Alliku lasteaed Türi vallas.

Investeering tehakse Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi poolt ning ei kohalik omavalitsus ega haigla ei pea lisama mingit omafinantseeringut. Pigem vastupidi – investeeringu järel kasutatakse vähem energiat ehk siis omavalitsused ja haigla hoiavad raha kokku. Piltlikult öeldes võivad Albu, Koeru ja Türi vald oma 2011 a eelarves vähendada küttekulude osa ja  Järvamaa haigla samuti.

Täna otsustatud tehing ei ole esimene ega viimane. Seega on alust loota, et “sooja õhku” jõuab Järvamaale edaspidigi.

PS! Viljandimaale jõuab seekord raha Saarepeedi rahvamaja energiasäästlikuks muutmiseks. Aga tegemist on alles esimese jaotusega omavalitsuste objektidele, tulevik toob lisa nii Järvamaale kui Viljandimaale.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga