Riigikogust ja jõululaadast

Möödunud nädalal astus üks Riigikogu liige tagasi ja uus nädal võib tuua lisa. Jõulud aga lähenevad sellegipoolest ning seega jagan muljeid ka Paide jõululaadalt…

Kuigi lugesin Delfist Raudse, Stelmachi ja Kabritsa kohta Pealtnägijas avalikkuse ette toodud lugu juba kolmapäeva õhtul New-Yorgi lennujaamas, sain parima ülevaate siiski alles reede õhtul kodus Pealtnägija kordust vaadates. Enne kordussaate nägemist jäi mulle mulje, et tagasiastumisotsused sündisid reede õhtuks avalikkuse ja oma erakonna pressingu tõttu. Saadet vaadates sain aga Indrek Raudse vastustest ja kehakeelest aru, et ta mõistis intervjuu lõpuks isegi, et tagasiastumisest ei ole pääsu. Nädalavahetusel sain sellele ka muust allikast kinnitust.

Seda enam pani mind imestama retoorika, mis tagasiastumise ümber käis. Et midagi ei ole valesti jne. Aga oli ju ometi teada, et lõviosa “ärimeestest” ei ole Eestisse midagi investeerinud, et elamislubade jaoks vajalik raha paigutati firmasse ja võeti sealt kohe ka välja.  Siin on aspekte veel nii palju, aga jäägu nad praegu minu poolt siia kirja panemata. Riigikogu liige peab ennast hoidma eemal igasugustest tegevustest, mida on võimalik kahtepidi mõista või mis võivad anda võimaluse hilisemaks mõjutamiseks. Näiteks muudab sularahas teenustasu võtmine (elamislubade saamiseks dokumentide korda ajamise eest) sind zantazeeritavaks ja sa ei ole enam oma otsustes vaba. Eriti suur on see oht juhul kui mängus on Venemaa.  Tegelikult Pealtnägija ajakirjanikud osutasid oma tööd tehes teene kolmele poliitikule, võttes ära võimaluse neid tulevikus ähvardada ja nende otsuseid mõjutada. 

Andres Jalaku Riigikogu liikmeks saamine teeb rõõmu, sest nüüd on üks inimene Toompeal juures kellega Paide ja Järvamaa asju ajada. Järvamaa vajab arenguks koostööd.

Paides toimus laupäeval Jõululaat, nii linna keskväljakul kui spordihallis. Rahvast oli palju, müüjaid samuti. Eriti valmistasid rõõmu omatehtud asjadega kaubitsejad (PAIde lasteaed, Järva Teajaja jt). Keskväljaku ääres asuvas Revali kohvikus oli lisaks alati heale kohvile võimalus vaadata Pöffi filme. Vaata fotosid:

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga