Riigikogu esimene töönädal

Esmaspäev, 2.aprill algas uutele liikmetele mõeldud koolitusega. Kõik huvilistest Riigikogu liikmed istungid istungisaalis tähestiku järjekorras paika pandud kohtadel ja kuulasid riigikogulase elu põhitõdesid. Alates parlamendi rollist kuni kuluhüvitiste kasutamiseni. Huvitav kogemus, natuke nämmutamiseks läks, aga kogenumad teadsid, et istungisaalist võib iga hetk püsti tõusta ja ära minna.

Esmaspäeval allkirjastati ka valitsusliidu lepe. Enne seda tekitas väikest segadust küsimus, kes siis täpselt ikka IRL-i poolt lepingule alla kirjutab? Kas kaas-esimehed Lukas ja Veskimägi või siiski Laar. Loomulikult ei saanud Laar jääda allakirjutamistseremoonialt eemale. Olukord lahendati nii, et IRL-i fraktsioon andis Laarile vajalikud volitused lepingule alla kirjutamiseks. Ajakirjanike tulv Valges saalis koalitsioonilepingu allkirjastamise juures oli suur. Kõik tahtsid oma pildi ära teha ja hilisemas vestluses oma küsimuse ära küsida. Märkimist väärib, et kui Ansip ja Laar olid tähtsale päevale kohaselt rõõmsate nägudega, siis Padari näost küll headmeelt välja ei lugenud.

Koalitsioon andis teisipäeval üle selle riigikogu koosseisu esimese eelnõu – erakorralise pensionitõusu eelnõu.Kuna minu töökomisjoniks saab sotsiaalkomisjon, saan öelda, et meil on juba eelnõu olemas, mille kallal tööle asuda. Kui valitsus saab paika, küll siis hakkab valitsusest eelnõusid tulema. Valitsusliidu leppes on mitmeid punkte, mille täitmine vajab seaduste muutmist.

Tõnis Kõiv

Postitatud 4.aprillil 2007

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga