Reformierakonna peaministrikandidaat Taavi Rõivas

Kolmapäev, 12.märts on ajalooline päev. Hommikul alanud Reformierakonna juhatuse koosolekul teatas senine peaministrikandidaat Siim Kallas ootamatult oma loobumisest ning pärastlõunal valisime välja juba uue …

Hommikul kell 10 alanud Reformierakonna juhatuse koosolek algas täiesti tavapäraselt, inimesed kogunesid ja oli igati asjalik meeleolu. Koosoleku alguses palus palus sõna Siim Kallas,  kes alustas sellega, et temavastane rünnak on  ootamatult suur ja häiriv ning seejärel teatas, et ta loobub kandideerimast peaministri kohale. Kohalviibijad kuulsid sellest esimest korda ja see, tuleb tunnistada, oli paras üllatus.

Kas siis Siim ise ei teadnud oma “luukeredest” kapis? Kas tõesti oli talle üllatus, et tema tagasitulek Eesti poliitikasse tõstab üles nii vanad kui “uued” patud? Kogenud poliitikuna pidi ta ometi kõige sellega arvestanud olema, pealegi kui praegu jutuks olevaid garantiikirju näidati talle juba mitu kuud tagasi ühe teise erakonna poliitiku poolt?!

Kuna juba kella 11-st ootas Reformierakonna esindajaid enda juurde president Toomas H Ilves siis ei olnud erilist aega uue plaani koostamiseks. Peale mõningast kiiret mõttevahetust leppisime kokku, et juhatus koguneb uuesti kella kolmest Toompeal.  Kadriorgu lähetasime erakonna esimees Andrus Ansipi, ase-esimees Keit Pentus-Rosimannuse ning fraktsiooni juhi Jaanus Tamkivi. Vahemärkusena, et erinevalt Keskerakonnast on meie (samuti  SDE ning IRL-i) esimehe  jaoks Kadrioru lossi uksed alati valla.

Aga see, mis päeva esimesel poolel tundus halvana, muutus päeva teisel poolel heaks.  Siimu loobumine andis võimaluse valida uus kandidaat, kel 20 a vanused luukered kapis puuduvad:)

Reformierakonna peaministri kandidaat Taavi Rõivas
Taavi peab fraktsioonile oma esimest kõnet peaministrikandidaadina

Kella kolmest kogunenud Reformierakonna juhatuse ja fraktsiooni ühisistungil alustasime kandidaatide esitamisest. Nimetati lausa kaheksat nime, kellest jäid põhjalikumale kaalumisele justiitsminister Hanno Pevkur ja sotsiaalminister Taavi Rõivas.  Juhatus otsustas valida Reformierakonna peaministrikandidaadiks Taavi Rõivase.

Taavi on varasemalt töötanud nii peaministri kui rahvastikuministri büroos ehk saanud nuusutada peaministri tööd köögipoolelt. Ka Riigikogus on tal sisukas karjäär ette näidata, nii Euroopa Liidu asjade komisjoni kui rahanduskomisjoni esimehena.

Taavi on vaba taasiseseisvumise algusaastate raskete otsuste taagast,  ta ei ole kuulunud ühtegi parteisse enne Reformierakonda astumist,  ta on omandanud hea hariduse, sh keeleoskuse.  Kui Taavist saab peaminister, astub ka Eesti poliitika uude ajajärku.  Soovin edu!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga