Reformierakond sai Türil uue juhi

Kolmapäeva õhtul kogunes Reformierakonna Türi valla piirkonnaorganisatsioon, et arutada Türi valla järgmise aasta eelarve valikuid ning valida piirkonnaorganisatsioonile uus juht…

Järvamaa suurima omavalitsuse Türi valla 2012 a eelarve projekti tasakaalu saamine ei ole kerge ülesanne. Türi abivallavanem Üllar Vahtramäe tutvustas erakonnakaaslastele vallavolikogu ees ootavaid valikuid. Hoolimata riigilt tuleva teederaha 40 protsendilisele tõusule ei ole eelarve tulupool kiita. Tulumaksu laekumine küll kasvab, aga sellegipoolest ei kata valla kõrgeid püsikulusid. Pelgalt mõne maja müügiga vahet ei kata, vaja on kokkuhoidlikumalt majandada. Ei riik ega vald, rääkimata leibkonnast ei saa kulutada rohkem kui tulu laekub. Kulud tuleb kontrolli all hoida ning vajadusel ka raskeid otsuseid langetada. Arutelu jätkub.

Reformierakonna Türi valla piirkonnaorganisatsiooni senine juht Aivar Lõhmus on andis teatepulga üle Jaan Arvolale. Piirkonna liikmed langetasid otsuse konsensuslikult ning tänasid Aivarit aastatepikkuse organisatsiooni juhtimise eest, nii kergematel kui raskematel aegadel. Aivar Lõhmus on edukalt toimiva jäätmekäitlusettevõtte Väätsa Prügila tegevjuht ning lisaks veel Eesti Jäätmekäitlejate Liidu juhatuse esimees. Mahukate europrojektide käivitamine Väätsa Prügilas nõuab lisatööd ja sundis Aivarit ajutiselt peatama liikmelisuse Türi vallavolikogus. Volikogust eemal olles on keeruline piirkonna tööd juhtida.

Värskelt Reformierakonna Türi piirkonna juhiks valitud Jaan Arvola on Türi vallavolikogu aseesimees ning volikogu turvalisuse komisjoni esimees.  24.novembril 2011 täitub Jaanil kümme aastat Reformierakonnaga liitumisest.

Värskelt piirkonnaorganisatsiooni liikmete usalduse pälvinud Jaan rõhutas meeskonnatöö tähtsust ning lisas, et ainult ühiste arutelude tulemusel langetatud otsused on püsivad.  Ja arutamist väärivaid teemasid jagub.

Reformierakond teostab Türi vallas võimu koos valimisliiduga “Sotsiaaldemokraatlik valik”,  opositsoonis on IRL.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga