Reformierakond Järvamaal aastal 2006

Järvamaal on läinud hästi ja sedasama saab ka Reformierakonna kohta öelda.

Koostöö kõige suuremaks viljaks oli Eesti Vabariigile uue presidendi valimine. Järvamaal toimis Reformierakonna eestvedamisel koostöö teiste erakondadega hästi. Tublit tööd tegid Reformierakonna piirkonnajuhid ning erakonna nimekirjas volikokku valitud liikmed. Igas omavalitsuse volikogus esitati valijameheks kandidaat, kelle presidendieelistuseks oli Toomas H.Ilves ning enamusel juhtudel osutus volikogu enamuse tahe Ilvese poolt olevaks. Kuna Järvamaa inimeste enamuse soov oli valida presidendiks Ilves, siis nii ka Estonia kontserdisaalis läks.

Reformierakonnal on värskelt valitud presidendiga veelgi tihedam seos. Nimelt endine Reformierakonna Järvamaa arendusjuht Heli Suvi töötab nüüd presidendi kantseleis. Uueks arendujuhiks konkureeris edukalt Janno Lehemets.

Selgeks koostöö vormiks tuleb pidada Järvamaa Arengulepet, mille üks osapooltest ka Reformierakond on. Siinkohal on hea meel tunnustada Üllar Vahtramäe edukat eestvedamist, mille tulemusel sai arenguleppest sisukas ja reaalne dokument.

Kahjuks pidi Reformierakond 2006 a palju aega kulutama võitlusele uute busside liiniletuleku ja bussiettevõtja antud lubaduste täitmise eest võideldes. Reformikad ei saa pealt vaadata, kui Järvamaa inimeste huve jalge alla tallatakse, nende taskust raha ära võetakse.
Reformierakonnal on olnud aasta samad nõuded – lepingud on täitmiseks ning isiklikke majandushuve ei tohi eelistada avalike huvide ees. Mõlema vastu on Paide linnapea ja Roosna-Alliku volikogu liige oma firmadega eksinud.
Suurem avalik aktsioon toimus kevadel Türi lillelaada ajal, kui erakonna noored jagasid lendlehti, mille sisu näete lisatud lingilt: http://www.toniskoiv.ee/veb/?id=1&gallery=24

Heli Suvi Järvamaa Ühistranspordikeskuse (JÜTK) juhatuse liikmena oli selgesõnalisem lepingute täitmise nõudja. Tulemust teame me kahjuks kõik – lepingud on siiani täitmata, kuid Suvi on JÜTKi juhatusest Paide linnavõimu poolt tagasi kutsutud. Tähve Mildi asemel sai uueks JÜTK-i juhatuse liikmeks maavanem Üllar Vahtramäe. Jätkub kindlasti lepingute täitmise nõudmine ning jõuavad ka uued bussid Paide-Türi liinile.

Kuna tänu avalikule survele (kevadine kampaania, artiklid ajalehes jmt) on siiski mõned uued bussid liinile tulnud, võib reformierakonna tööd tulemuslikuks pidada. Jätkame inimeste huvide eest seismist ka järgmisel aastal

Teede olukord Järvamaal vajab parandamist pea kõikjal, et parandada inimeste elukeskkonda, kaasa aidata ettevõtjate tegevusele ning tõsta üldiselt inimeste heaolu. Ma muide usun, et lähiaastatel on võimalik muuta kõik maakonna teed tolmuvabaks. Konkreetselt tõi 2006 a tulemuseks, et Päinurme ettevõtjate mure Koigi-Päinurme tee pärast saab järgmisel aastal murtud. Ministri poolt Riigikogu liikme kirjale antud vastus lubab, et 2007 a tee parandatakse. Ettevõtjad saavad siis edasi tegutseda, inimestele tööd anda ning kohalikku elu arendada. Jälgin hoolega, et tee ikka korda saab.

Mõne sõnaga eraldi Paide kui Reformierakonna suurima piirkonna tööst. Olenemata opositsiooni rollist linnavolikogus on reformikate panus linnajuhtimisse märkimisväärne olnud. Ära on hoitud nii mõnigi otseselt seadusega pahuksisse minna võinud eelnõu vastuvõtmine, näiteks Sillaotsa parkla müük ilma konkursita volikogu liikmetega seotud firmale, on linnavalitsust tööle sunnitud näiteks piimatööstuse Tallinnast Paidesse ületoomisel või elamuehituseks detailplaneeringute algatamisel. Tublit tööd on teinud Kristjan Kõljala juhitud revisjonikomisjon, tuues välja mitmeid linnavõimu kahtlasi tehinguid, et mitte öelda kuritarvitusi.

Järvamaa Noorte Reformiklubi on 2006. aastal aktiivsete liikmete näol esindatud olnud kõikidel üle-eestilistel noorte ja vanemate erakonnaliikmete ühisüritustel. Suurim 2006. aasta projekt, mis kevadel ellu viidi, oli Euroopa Noorte projekti raames korraldatud noorsoovahetus Väätsa vallas. Nädal aega kestnud projektis „Minu valik” osales 10 noort Eestist, Portugalist, Iirimaalt ning Bulgaariast. Tutvuti erinevate kultuuride ja kommetega, arutleti mitmetel noori ja ühiskonda puudutavatel teemadel, sealhulgas Euroopa Liidu temaatikaga seonduvast (liikmesriikidest, ühinemisest jne). Alates septembrist juhib Järvamaa Noorte Reformiklubi tegus ja kohusetundlik Kadri Jakobson Paide Ühisgümnaasiumist. Novembrikuus toimunud Reformierakonna Noortekogu kongressil valiti üle-eestilisse juhatusse praegune Väätsa vallavolikogu esimees Age Kivimägi. Kohalikes omavalitsustes jätkavad volikogude liikmetena parema tuleviku nimel 5 reforminoort.

2006 a suvi tõi Reformierakonnale juurde uue piirkonna Järva-Jaani, juhiks aktiivne ettevõtja Teet Kallakmaa. Reformierakonnal on piirkonnad veel Koerus, Amblas, Karedal, Koigis, Paide vallas, Paide linnas, Imaveres, Väätsal, Türil, Roosna-Allikul.

Reformierakond pidas 2006 a oma traditsioonilised suvepäevad seekord põhiliselt laste ja perede peale mõeldes Vembu-Tembumaal. Kuigi tegelikult oli Kurtnas asuvas laste lõbustuspargis tegevust ka täiskasvanutele, seda on näha pildigaleriistki: http://www.toniskoiv.ee/veb/?id=1&gallery=7

Kalendriaasta lõppes jõulupeoga Tartu Ülikooli Türi Kolledži kohvikus. Meeleolukal õhtul seati lihtne eesmärk 2007 a Riigikogu valimisteks – võita! Lisaks tutvustas Katrin Kuldma oma uut stiiliraamatut, saadi uusi teadmisi peene joogi kohta ning selgus ka nutikam piirkonnajuht – Mati Hõbemägi Imaverest.

Reformierakonna poolt soovin kõigile kaunist aastalõppu ning paremat uut aastat!

Tõnis Kõiv
Järva MKO juht
Reformierakond

Postitatud 28.detsember 2006

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga