Reformierakond armastab Paidet

Valimiskampaania viimased päevad ja tunnid on pingelised. Veel natuke pingutada ja ongi homne valimispäev käes. Pühapäeva õhtuks valimiskastidest kokkuloetud tulemused kestavad järgmised neli aastat.

Reformierakond oli Paides sunnitud avaldama plaanivälise reklaami kohalikus ajalehes ja tegema ka asjakohase pressiteate. Nimelt läks keskerakonna juhitud Paide linnavalitsus enneolematule teele ning tellis ja maksis linnakassast poliitilist lehereklaami. Vt pressiteadet siit.

Laupäevases Järva Teatajas avaldus Reformierakonna poolt makstud vastus, kus me tõime välja järgmised tõsiasjad:

1. Paide linnavalitsus on ajalehte poliitilise reklaami panekuga toetanud varjatult Paide võimuerakondi, eelkõige keskerakonda. Erakondade varjatud rahastamine on seaduse järgi keelatud ja karistatav. Linnapea on rikkunud seadust.

2. Paide linnavalitsus ei kandideeri valimistel. Valimistel kandideerivad linnakodanikud, kes peavad ise oma seisukohtade selgitamise eest meedias maksma. Linnapea on poliitilise valimiskassa ajanud segi linnakassaga.

3. Keskerakondlik linnapea on suutnud edukalt linnakodanike eest varjata linna katastroofilist finantsseisu. Võlad tarnijatele on 8 kuu seisuga 10,4 mlj krooni, linna sihtasutused toodavad kahjumit ( Tervisekeskus 4,6 mlj ja Paide Haldus 1,6 mlj). Koos sihtasutustega on linna laenukoormus üüratud 177 miljonit krooni*.

4. Igapäevakulutusteks linnal enam raha ei jagu ehk siis suur laenukoormus, kõrged püsikulud ning tehtud ebamajanduslikud otsused takistavad igapäevaelu. Ettevõtetele võlgujäämise tõttu kannatavad paidelased, nende palku vähendatakse, neid koondatakse. Linn on juhitud pankroti äärele ehk siis valitseb läikiva fassaadi taga tühjus.

Pühapäeval saavad inimesed valimiskastide juures oma arvamust väljendada ning olukorda muuta. Paides on tehtud valik lihtsaks, kas Reformierakond või Keskerakond. Viimatinimetatul on sõlmitud leping teiste erakondadega, seega läheb teistele erakondadele antud hääl niikuinii keskparteile.

Reformierakonna arvates väärib Paide parimat! Vali Reformierakond!

 
____________
*Allikas on rahandusministeeriumi kodulehel avaldatud andmed Paide linna kohta. Juhis leidmiseks www.fin.ee, vasakult link „raamatupidamine“, seejärel lehekülje keskel link Saldoandmike infosüsteem https://saldo.fin.ee/ , seejärel klikkida „avalik teave“ ning siis sisestada Paide linnavalitsus. Seejärel leiab kogu avaliku teabe Paide linnavalitsuse bilansi kohta.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga