Rapla on parem kui Paide?!

Novembri viimasel nädalal selgus muuhulgas, et Rapla vald on oma spordihoone ehitamise ja rahastamisega mitu korda paremini toime tulemas kui naabermaakonna pealinn Paide.

Esmaspäevane Rotary klubi koosolek Türil toimus suhteliselt lumevaeses linnas (võrreldes näiteks Tallinna või Lõuna-Eestiga).  Kesk-Eesti lumetõrjujatele võiks küll sellesügise esimese lumetormiga võitlemise ja võitmise eest aukirja anda.

Teisipäeva õhtul toimus Paide kesklinnas vilgas lumevedu ning vähemalt peatänavad olid normaalselt (talviselt) sõidetavad.

Kolmapäevase päeva sisustas põhiliselt kodanikupäev. Sellest saab lugeda siit: www.toniskoiv.ee/tonis-koiv/blogi/1723/kodanikupaeval-jarvamaa-koolides 

             

Raplat juhitakse paremini

Kolmapäeval sain koolitundide järel toimunud kohtumistel muuhulgas teada, et naabermaakonna pealinn Rapla on samuti omale spordihoonet ehitamas. Paidega on mõningaid sarnasusi, aga ka väga suuri erinevusi. Sarnane on, et Raplaski on moodustatud ehitamiseks sihtasutus ja hoone valmib 2009 aastal. Erinevused on aga tohutud:

  • Rapla kasutab 60 % ulatuses euroabi, Paide mitte
  • Rapla viis riigihanke läbi 2008 a sügisel, Paide 2007 a suvel. Tulemuseks, Rapla saab spordihoone poole hinnaga (prognoositud maksumus oli 90 mlj www.nadaline.ee/index.php3?lookup=uudis&teema=uudis&ID=508787 riigihanke võitja hind 45 mlj  www.nadaline.ee/index.php3?lookup=uudis&teema=uudis&ID=509868) Paide täishinnaga (prognoositud maksumus 80 mlj, riigihanke võitja 75 mlj)
  • Rapla vajab laenu ainult 18 mlj krooni. Paide võttis laenu 75 mlj krooni
  • Raplas võtab laenu omavalitsus ja intress on seni olnud 0,5 protsendi ümber + Euribor. Paides võttis laenu sihtasutus intressiga 1,5 % + Euribor.

Siia saab vaid lisada, et Raplat juhib Reformierakonda kuuluv vallavanem Aare Heinvee, aga Paidet keskerakondlik linnapea.

                  

RMK juhtimisreform väga õigeaegne

Reedel toimus Viljandimaal Suure-Jaanis Riigimetsa majandamise keskuse nõukogu koosolek, kus kinnitati järgmise aasta eelarve. Rõõm oli tõdeda, et RMK-s läbiviidud struktuurireform sai ette võetud väga õigel ajal. Täna on riigimetsa majandamise asutus põhiliselt valmis majandus-surutiseks. Korrastamist vajab veel peakontori osa asutuse töös ning ees on ootamas looduskaitselised lisaülesanded seoses LKK ümberkorraldamisega. Kuigi puiduturg kõigub kõvasti, on RMK ka järgmisel aastal kasumis.        

                 

Paide Maksimarketi uus kvaliteet 

Hiljemalt nädala pärast valmib lõplikult Paide Maksimarketi juurde-ehitus, mis toob kaasa paekivilinna esimese eskalaatori. Laupäeval olid igale kauplusekülastajale juba näha liikuva trepi monteerimine. Mõned osad on veel puudu, teadsid rääkida nii müüjad kui poekülastajad. Järva Tarbijate Ühistu on Paides alati esirinnas. Järva TÜ ehitas Paidesse esimese supermarketi tüüpi kaupluse kümme aastat tagasi. Kui palju oli siis kahtlejaid, et Paide jaoks saab market liiga suur. Läksid mõned aastad, kahtlused hajusid ning teised kauplejad jõudsid järele. Nüüd tõstab Järva TÜ jälle lati kõrgemale – Maksimarket saab omale teise korruse, kohviku uhke vaatega Türi poole ning „liikuva trepi“ ehk eskalaatori. Järva TÜ on hästi (tulevikkuvaatavalt)  juhitud. 

       

Kaunist esimest adventi!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga