Pühapäeval kella 14.30-ni

Kõik oli korras, töönädal oli möödunud. Kellaviietee ürituste sari sai punkti neljapäeva õhtul Paide kultuurimajas, reedel püüdis JOL-i juhatus kahjuks edutult tegevdirektorit valida ja laupäeval sai Vallitornis järjekordse grupiga käidud ning Paide Spordihoones rahvatantsu vaadatud. Ja siis jõudis kätte pühapäeva pärastlõuna… Üheteistkümnes Kellaviietee nimega üritus toimus neljapäeva õhtul Paide Kultuurimaja väikeses saalis. Teemaks ikka – kust raha saab? Sobiva püandina saigi üks osaleja sõna otseses mõttes raha peo peale. Tegime tavapärast Järva Teataja kolme kuu tellimuse väljaloosimist osalejate vahel ning seekord naeratas õnn Mikule. Kuna tal aga ajaleht juba kodus käis müüs ta võidetud õiguse sealsamas maha, odavamalt muidugi, aga raha sai kohe peo peale

JOL-i juhatus püüdis reedel kahjuks edutult uut tegevdirektorit valida. Hääled jagunesid 5/4/3. Keeruline juhtum. Noor ja ambitsioonikas omavalitsusliidu esimees peab nüüd kastanid tulest välja tooma. Enne otsustamist lepiti kokku, et tegevjuht valitakse konsensuslikult. Raske on jõuda konsensuseni olukorras, kus pea pooled toetavad ühte ja teine pool teist kandidaati. Esimehe valimisel paar aastat tagasi leiti kompromiss ja juhiks sai kolmas. Euroopa Liidu eesistuja Herman von Rompuy sai samuti ametisse kompromisskandidaadina. Keegi ei taha ju kaotada ja nii jäävadki ühe ja teise poole toetatud kandidaadid kõrvale ning võidab kolmas. Kes on kompromisskandidaat JOL-i tegevjuhi kohale?! Kas minnakse konsensuse kokkuleppega lõpuni või muudetakse poolel teel olles reegleid?! Kümme aastat tagasi oli konsensus omavalitsusliidus täiesti tavapärane, tegevdirektoriks oli siis Oraste ja mina täitsin esimehe ülesandeid.  Soovin jõudu ja tarkust praegusele esimehele olukorra lahendamiseks!

Neljas Paide Vallitorni külastus möödus edukalt. Üllatusena saime klaverimängu osaliseks Balti keti ehk vabaks saamise korrusel. Sünnipäeva pidava seltskonna tellitud pianist oli varem kohale tulnud ning harjutas klaveril.

Paide Spordihoones aga kees rahvatantsuelu. Üle Eesti kokku tulnud üle 900 rahvatantsija tähistas meie rahvatantsu emaks peetava Anna Raudkatsi 125 sünniaastapäeva ning tantsujuhendajate tantsurühma 45 sünnipäeva. Nende esinemisega juhtus ka ainuke viperus. Lausa kahel järjestikusel korral tekkis plaadimasinas tõrge ja juhendajad said oma tantsu tantsitud alles kolmandal katsel. Publik oli loomulikult väga heatahtlik, juhendajatel ju ikka võib äpardusi juhtuda.

Kolmetunnise kontserdi lõpus anti üle Anna Raudkatsi nimeline elutööstipendium, selle pälvis tunnustatud tantsulooja ja –pedagoog Helju Mikkel.

Oodatult oli väga võimas lõputants Tuljak, mis pani kontserdile väärika punkti.                       

Ja siis jõudis kätte pühapäeva pärastlõuna ehk Haapsalu tuleõnnetus, mis kümme last siit ilmast viis. Kõik oli justkui korras, uus maja, töötavad turvasüsteemid, alles hiljuti üle kontrollitud, aga ikkagi juhtus traagiline tuleõnnetus. Ei ole siin ilmas kõik inimese teha. Sügav kaastunne omastele ja lähedastele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga