Presidendi vastuvõtt Tartu Vanemuises

President Toomas H.Ilves tegi ajalugu, korraldades traditsioonilise aastapäeva vastuvõtu Estonia asemel Vanemuises, Tartu linnas. Tartu oli külaliste tulekuks valmistunud. Kollased suunda näitavad sildid juhtisid külalistel täpselt õigeid tänavaid pidi Vanemuise ette välja. Ei mulle ega minu Tartust pärit abikaasale ei olnud küll juhendamist tarviski, kuid sooja tunde tekitas südamesse siiski. Tartu andis märku, et külalised on oodatud, nende peale on mõeldud. Vanemuisesse sisenedes kontrolliti kutse olemasolu ning seejärel tuli garderoobi jõudmiseks läbida metallidetektor. Igale kutsutud külalisele oli istumiskoht täpselt ette määratud ning kohapeal anti kätte nii istekohakaardid kui kätlemisel vajalik esitluskaart.

Presidendi kõne oli huvitav. Mõnevõrra raskes esituses ta tuli, kuid sisu ongi ju tähtsam kui vorm. Mulle meeldisid kõnes väljendatud mõtted. Kõnejärgne kontsert oli täis üllatusi. Toredad lapsed laulsid, ühendkoor ülemised read olid üllatavalt kõrgel, Volkonski rokkis täiega ja Isamaa ilu hoieldes esitati lausa nelja solistiga.

Vastuvõtul pakutud pidusöökidest olid pea pooled päev varem maavanema vastuvõtul juba ära proovitud. Nimelt pakkus toitlustusfirma Paides osaliselt samu toite mis Tartuski. Valik oli muidugi Vanemuises tunduvalt suurem.

Tartus toimunud Eesti riigi sünnipäevapidu oli igati tore. Mul on siiralt hea meel, et just Toomas H.Ilves sai Eesti Vabariigi Presidendiks valitud.

Tõnis Kõiv

Postitatud 26.veebruaril 2007

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga