Presidendi matk ja valimispäev

Möödunud nädalavahetus algas meie perele Presidendi matkaga ajaloolisel Järvamaal. Ilm oli küll lörtsine, kuid võimalus värskes õhus viibida, tervisesporti teha oli kohale toonud hulgaliselt inimesi, noori kui vanu. Jänedal, Musta Täku tallis toimus matka lõpetamine, ühine supisöömine ning osalejate vahel auhindade loosimine. Tekitasime natuke elevust enne auhindade loosimist, kui ühe LCD teleri lavale viisime. Mõni võis arvata, et Reformierakond loosib matka osaliste vahel teleri välja. Aga tegelikult oli teleri omanik selgunud juba nädal tagasi Kuma raadio otsesaates. Nimelt loosis Reformierakond teleri välja küll, Kuma reklaamlehes Aitab Alati ilmunud ristsõna õige vastuse saatnute vahel. Loosiõnn naeratas pr Eevi Varvikule, kes Lehtses kaupluse juhataja ametit peab. Kuna talle ei sobinud Paidesse teleri järele tulla, leppisime Jänedas kokku. Proua Varvik kohale ikka tulla ei saanud, andsin teleri matkaliste silme all üle tema abikaasale.

Valimispäev oli rahulik päev. Keskpäeva paiku andsin oma hääle Reformierakonnale Paide linnavalitsuses asuvas valimisjaoskonnas. Tulemuse koha pealt valitsesid segased tunded. Mitmed toetajad olid juba varasemalt asunud ennustama, et seekord läheb Reformierakonnal hästi, kuid et ka Järvamaal võit tuleb, seda ei julenud küll keegi ennustada. Keskerakonna pidev enesekiitus oli mitmes inimeses tekitanud tunde, et nad ongi väga populaarsed. Õnneks siiski ei olnud.

Reformierakond tegi Järvamaal positiivset kampaaniat. Toimus palju kohtumisi inimestega erinevates Järvamaa kohtades, enamus Kellaviietee ürituse raamides. Tutvustasime kandidaate ja erakonna valimisplatvormi ning kuulasime inimeste muresid. Arvan, et ka reklaami maht nii Kumas kui Järva Teatajas oli piisav, mitte üle pingutatud. Tähtsaks pean, et me ei läinud kaasa ühegi provokatsiooniga ega asunud räpast sõda pidama. Positiivsus võitis seekordsed valimised Järvamaal.

Eriti märkimisväärne on Reformierakonna tõus 2003 a RK valimiste neljandalt positsioonilt Järvamaal esimesele. See näitab, et Reformierakonnal on toetajaid Järvamaal igas omavalitsuses ja see on tunnustus ka kohalikele erakonna liidritele. Isiklikult oma tulemusega olen samuti väga rahul. Tänan kõiki valijaid, toetajaid, erakonna liikmeid. See on suur meeskonnatöö võit!

Tõnis Kõiv

Postitatud 06. märts 2007

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga