Poola tragöödiast

Poola presidendi ja tema abikaasa ning teda saatva delegatsiooni hukkumine lennuõnnetuses on suur tragöödia.

Laupäeva ennelõunal vapustas avalikkust uudis Poola presidendi lennuki allakukkumisest Venemaal. Ei mäletagi, et kunagi varem oleks presidendi lennuk alla kukkunud. Uskumatu, et lennuk ei saa nüüd udus maandutud. Lennukis ju tehnikat küllaga, et maanduda piiratud nähtavuse tingimustes?! Või ei olnud Smolenski lennujaama tingimused piisavalt head, et turvalist maandumist tagada? Nüüd jääb loota, et Venemaa loodud uurimiskomisjon uurib tõe välja, kas õnnetus juhtus tõesti piloodi süül (seda infot juba hoolega levitatakse) või siiski ei suutnud lennujaam udus lennukit õigesti suunata.
Hukka saanud inimesi aga tagasi ei too. Kui varem painas Venemaaga seotud hilisemast ajaloost Poolat Katõni massimõrv, mille eest poolakad ei ole senini vabandust kuulnud. Mõne päeva eest toimunud Venemaa ja Poola peaministrite ühisel mälestustseremoonial oli Putinil võimalus vabandust paluda, aga tal ei olnud seda soovi.
Nüüd tekkis poolakate jaoks Venemaaga seoses üks negatiivne emotsionaalne mälestus juurde – nende president hukkus Venemaal lennuõnnetuses.
 
Minu kaastunne poolakatele.
 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga