Pikk ja sündmusterohke nädal

Riigikogu kevadistungjärgu viimane nädal oli vägagi sündmusterohke. Vastu oli vaja võtta II lisaeelarve, ära muuta Töötuskindlustuse seadus ning veel vastu võtta hulk muid tähtsaid seadusi ja otsuseid. Näiteks Pika Hermanni tornist lipu langetamise signatuuri muutmine.

Esmaspäeval toimus koalitsiooni ühiskoosolek, kus veelkord eelarve põhivalikud üle käidi. Vahepeal tekkis tunne, et kui sotsiaalkulutustelt läbivalt 10 protsenti maha ei võta jääb kõik IRL-i häälte puudusel vastu võtmata. Siiski mingit viimase minuti muudatusi ei toimunud.
 
Teisipäeval valisime Euroopa Parlamenti valitud Kristiina Ojulandi asemel salajasel hääletusel Riigikogu ase-esimeheks Keit Pentuse. Kui Ojuland sai viimati ase-esimeheks valimisel 52 toetushäält siis Pentusele jagus 51. Pole paha tulemus, arvestades kui segane seis on jõuvahekordadega parlamendis.
 
Kolmapäeva ennelõunasel ajal kohtusin Eesti Liikumispuuetega Inimeste liidu suvelaagri osalistega Käsmus. Julgelt võin öelda, et see oli üks meeldejäävamatest kohtumistest sel nädalal. Rääkisime päevakajalistest teemadest, küsiti ja vastasin. Eriti suur mure oli puuetega inimestel seoses 1.juulist jõustuva töövõimetushüvitise maksmise uue korraga. Nende ettepanek on, et töötava puudega inimese haiguse korral tööandja haiguspäevade eest hüvitist maksma ei peaks vaid kohustus läheks kohe Haigekassale üle. Nii oleks tööandjale puudega inimese palkamine soodsam ja me saaks soodustada puuetega inimeste tööhõivet. Täitsa mõistlik ettepanek, millega tasub edasi tegeleda. Mõned fotod siit ja siit
 
Neljapäev algas lootusrikkalt, kuid siis selgus, et eelarvega seotud seadused tuleb ikka enne eelarvet vastu võtta. Vaatamata sellele, et Riigikogu juhatuse juriidiline nõunik oli teistmoodi arvanud ning opositsioonigi esindaja nõustuvalt pead noogutanud. Nii tegime neljapäeval veel ühe täiendava istungi, aga lõpuks (õhtul kella kuue paiku) oli kõik seadused ja otsused vastu võetud.
Reedel tavapärane otse-eeter Järvamaa raadios, kus püüdsime nelja saadikuga inimestele seletada, mis siis Riigikogus nädala jooksul toimus. Õhtul soovisin Koeru Keskkooli 32.lennule häid valikuid ja oskust alati lugeda peenes kirjas tekste. Kõige olulisemad tingimused teatavasti just väikeses kirjas. Mina lõpetasin Koeru Keskkooli täpselt 20 aastat tagasi ehk aastal 1989. Fotomeenutus siit
 
Pühapäeval pidasime tulevase Paide linnavolikogu esimehe Tarmo Alti juures piknikku. Tulevane linnapea Üllar Vahtramäe oli samuti kohal ning mitmeid teisigi toredaid inimesi.
 
 
 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga