Pikk ja sündmusterohke nädal

Möödunud nädalasse mahtus nii palju, et ülevaate jaoks saab igast toimunud sündmusest kirjutada lause või paar…

Esmaspäev, 5.november. Fraktsiooni, keskkonnakomisjoni ja RK istung. Seejärel kolmepoolne (Kmin, EVEL, RK) nõupidamine nn haisuraporti teemal keskkonnakomisjonis,   Ülemiste hotellis Maaülikooli õppejõu Mait Kriipsalu korraldamisel kohtumine kuue Euroopa riigi reoveemuda käitluse eksperdiga ning päeva lõpetas Rae valla reformikate koosolek.

Teisipäev, 6. november. Fraktsiooni ja RK istung. Kella kahest arutasime keskkonnakomisjonis Eesti Jäätmekäitlejate liidu ettepanekut jäätmeturul konkurentsi suurendamiseks. Peale seda kohtusin Aserbaidzaani suursaadikuga ja andsin ülevaate Eesti  abist nende pingutustel saada IPU (Rahvusvaheline parlamentidevaheline liit) 12+ grupi liikmeks. Seejärel Koopaorav ehk Reformierakonna siseringi arutelu päevapoliitilisel teemal. Arutasime pikalt, hilisõhtuni välja.

Kolmapäev, 7. november. Juba varahommikul teavitas CNN, et Obama on võitnud valimised ja Romney jäänud teiseks. Kahjuks ei jõudnud seekord ETV stuudiosse, et seda kõike suurel ekraanil näha ja kaasa elada. Üheksast Toompeal parlamendi sõprusrühmade esimeeste koosolek, kus leppisime kokku järgmise aasta põhilised sihid. Seejärel Foorumi hotelli LNG seminarile. Akadeemikud ja väliseksperdid tegid üksteise järel selgeks, et Eesti jaoks kõige mõistlikum on LNG terminal rajada Paldiskisse ning aasta 2015 on oluline murdepunkt (vt fotolt). Riigikogu infotunni järel algas istung, mis oli seekord päris pikk. Päevakorra viimaseks punktiks sadamatasude tõstmise seadus, mis kirgi küttis ja hääletamisele läks. Kuna aga tõusuettepanek on järgmise aasta eelarvega seotud, jäi eelnõu loomulikult menetlusse, arutelud jätkuvad.

Neljapäev, 8.november. Fraktsiooni ja RK istungi järel suundusin Rahvusraamatukogusse Eesti Metsatööstuse liidu korraldatud konverentsile Puit- homse elukeskkonna võti. Tavapäraselt hea kvaliteediga ettekandjad avasid kuulajate ees rahvusvahelist kogemust puidu kasutamise võimaluste kohta ning president Toomas H Ilvese kaasabil kuulutati välja Aasta puitehitis 2012 (klikkides avaneb EMTL-i veebileht, kus foto võidutööst ja eripreemiate laureaadid). Arhitekt Emil Urbel on Järvamaal, Järva-Jaani vallas asuva talumaja projekti autor. Konverents lõppes vastuvõtuga Hobuveskis, kus sai päris mitmete metsandussektori tegijaga erinevaid teemasid arutatud.

Reede, 9.november. Võimalus eelmiste päevade tiheda töögraafiku tõttu lugemata jäänud e-kirju lugeda, neile vastata jmt tööd teha. Juhtusin peale ka sellele hetkele kui mardisandid käisid Toompea lossi fuajees laulmas ja tantsu löömas. Peale lõunat oli meeldejääv kohtumine venekeelsete kooliõpilastega, kellega arutasime keeleoskuse vajalikkuse üle Eestis ja arutlesime poliitiku töö eri tahkude üle. Küsimustele vastates sain põhjendada, miks ma poliitikaga tegelen ja miks just Reformierakonnas. Väga toredad noored olid.  Töönädalale pani punkti Bond, James Bond oma värskes filmis 007 Skyfall. Vaatasime kogu perega ja saime päris hea ja mõneti mõtlemagi paneva emotsiooni.

Sel nädalal andis Ühendkuningriigi Müra Vähendamise Selts (Noise Abatement Society) auhinna (nn Müra-Oscari) Eesti mittetulundusühingule Ökokratt. Loodetavasti kuuleme sellest algaval nädalal rohkem, sest müra on jätkuvalt probleem ja Ökokratt aktiivne tegutseja müravastases võitluses.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga