Pealiskaudsuse triumf

Kirjutan blogisse tänuavalduse Mikserile, varustan selle mitmete viidetega algallikale, lausa kolme graafilise pildiga, näitlikustamaks teksti, aga kõik asjata…

Ikka loevad suur osa ainult Delfis avaldatud uudist, mis on koostatud blogipostituse põhjal, aga kus on toimetaja pandud teine pealkiri ja muudetud ka rõhuasetusi.  Kolleeg Eiki Nestor reageerib Delfi uudisele, niisamuti “Narva energeetikud”. Kuigi Vikerraadio Meediatunni eestvedaja Tarmu Tammerk mainis ära blogipostituse, aga tema tsiteeringust ei saanud aru, kas oli ta algallikat lugenud või mitte. Meediatundi saab järelkuulata siit, blogipostitust puudutav osa algab 16.minutist.

Meedianõunik Tammerk läheb pealiskaudsusest veel kaugemale ja arvab, et lausejupp “sotside toetus tõusis venelaste arvelt” õhutab lausa rahvuslikku vaenu?! Faktiliselt on ju kõik õige. EMOR võib oma küsitluses rahvuste vahel vahet teha ja neid andmeid näidata, aga poliitik ei tohi neid andmeid välja tuua?! Mis eriline silmakirjalikkuse vorm see nüüd siis on?  Kõlab väga imporditud “poliitkorrektsuse” moodi, et ärme nimeta asju õigete nimedega, äkki siis probleemid lahenevad iseenesest. Elu näitab, et ei  lahene nad midagi.

KAPO aastaraamat kirjutab keskerakonna poliitikust nimega Mihhail, kes üritab Eestis ellu viia Venemaa riiklikku poliitikat. Kas analoogiat kasutades õhutab nüüd kaitsepolitsei rahvastevahelist vaenu, et seda välja toob?! Hoopis vastupidi, naaberriik püüab sekkuda suveräänse riigi siseasjadesse ja kaitsepolitsei näitab poliitikuid, kes sellele kaasa aitavad. Venemaa huvides on Eestis rahvustevaheliste pingete üleskruttimine.Võimalikult suur selgus asjades, ka delikaatsetes asjades aitab pingete vähendamisele kaasa, mitte vastupidi.

Needsamad “Narva energeetikud” on otsapidi ohvrid, kes vaatavad telerist Eesti-vastast propagandat ja kui siis asuvad saadud õpetuse järgi käituma, imestavad, miks Eesti ühiskond neid ei mõista. Väga raske ongi oodata mõistmist punalippudega lehvitamisele või vene keelele teise riigikeele nõudmisele. Hukkamõist tuleb hoopis kergemini kui mõistmine.

Kahjuks jätsid sotsid pealiskaudsuse viigilehe taha varjudes vastamata eelmise postituse lõpus olevatele küsimustele. Kas venelaste toetus sotsidele toob kaasa nende suhtumise muutuse Eesti okupeerimisse, eestikeelsesse haridusse, kodakondsuspoliitikasse jmt ? Otsesest vastamisest keerutasid sotsid end välja, aga eks aeg näitab…

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga