Paides avati 2 tehast

Eile, 21.veebruaril avati Paides korraga kaks tehast, Jalaccell ja Brandner PCB. Suurema peo oli ette võtnud Jalaccelli omanikud, Hollandi firma ja kohalik Jalax. Üritusturundusfirma korraldatud avamine, esinejad, söök-jook olid kõik tasemel. Soovijaid said tehases ringkäigu teha ning tutvuda nii värskelt valminud tootmishoonega kui olemasoleva tootmisega. Tootma hakatakse drenažööre, tootenäidised olid ka välja pandud.

Brandneri uue tehase avamine oli vaiksem. 60 miljonit maksnud tootmishoone Tööstuse tänava lõpus on valmis ja tootmine käib. Töötajad rõõmsad, kutsutud koostööpartnerid ja külalised samuti. Brandneri puhul on tegemist esimese tootmisega, mis on omavalitsuse kutsel ja toel Paidesse kolinud. Meenutasin esimesi kontakte, mis 2003 a sügisel linnavalitsuse ja Brandneri vahel tekkisid ja kuidas asjad edasi arenesid. Üks kohtumine Paides, seejärel tehase ülevaatamine kolmeliikmelise linnavalitsuse delegatsiooni poolt. Linnavolikogu heakskiidul sündis kolmepoolne koostööleping ning ei läinud kolme aastatki, kui tootmine oli Tallinnast Paidesse üle kolitud. Paide linn sai juurde uusi töökohti, linna ettevõtlusmaastikule lisandus uus sektor ning korda sai üks seni räämas olnud krunt.

Sama skeemi järgi lükkasin tagant ka AS-i Tere tootmise ülekolimiseks vajalikke toiminguid. Kõigepealt kohtumine, siis kohapealne pakkumine ja seejärel koostöölepingu sõlmimine. Paide linnavolikogu otsustas jätkata läbirääkimis AS-iga Tere. Kahjuks ei ole linnavalitsus soovinud valimiseelsel ajal AS-iga Tere edasi tegeleda, sest "äkki langeb au valesse kohta". Kuid ega piimatööstuse tulek seepärast veel tulemata jää. Saavad valimised mööda ning sõlmitakse vajalik koostööleping AS-iga Tere ja kolitakse veel üks tootmine Paidesse üle. Olen selles päris kindel.

Tõnis Kõiv

Postitatud 22.veebruar 2007

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga