Paide maksumaksjalt varastati raha

Tänane Järva Teataja on avaldanud Paide linnavalitsuse tellitud ja kümme tuhat krooni maksma läinud valimisreklaami, kus püütakse linnaametnike suu läbi ümber lükata Reformierakonna valimismaterjalis esitatud seisukohti.

Reformierakond mõistab hukka ametnike kaasamise valimiskampaaniasse. Linna teenistuses olevad ametnikud peavad säilitama erapooletuse. Lubamatu on kasutada neid kilbina poliitikute ees, varjamaks tõde või mängimas pooltõdedega. Reformierakond ei luba ametnikke ära kasutada ja sundida neid rolliga kokkusobimatusse tegevusse olukorras, kus tööpuudus on suur ja Keskerakonnal linnavalitsuse töökohtadega kauplemine käimas.  Vt linnavalitsuse välissuhete spetsialisti töölevõtmise Piret Virkoja juhtumit.  
 
Tuletan meelde, et linnavalitsus ei kandideeri valimistel ja linnakassa tuleb poliitilisest valimiskassast lahus hoida. Volikokku pürgivad linnakodanikud, kes kaitsevad omi seisukohti ning peavad ka ise kinni maksma seisukohtade meedias avaldamise. 
 
Tänases ajalehes avaldatud valimisreklaam on uskumatu ja enneolematu linna raha raiskamine, vähemalt taasiseseisvumise järgne Paide ei ole varem midagi taolist kohanud. Keskerakonna juhtimisel on valitsemiskultuurist saanud kultuuritus. 
 
Valijate lohutuseks saab öelda, et juba eeloleval pühapäeval saab maksumaksja raha kuritarvitava linnavalitsuse võimult pühkida, valides Reformierakonna poolt. Me ei kasuta kampaania tegemiseks linnavalitsuse raha. Ei ole seda varem teinud ega ei lähe seda teed ka tulevikus. 

Paide väärib paremat, ausamat ja linnakodanike rahasse lugupidavalt suhtuvat linnapead.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga