On vahefiniśi aeg!

Suur tänu Delfi uudisteportaalile, kes pakkus välja huvitava idee kuu aega poliitiku blogi laiemalt tutvustada. Tänan kõiki lugejaid! Minu erilised tänusõnad kuuluvad taustajõududele: abikaasale, kes lahkelt kohvi ja toidu ettekandmisega ja mõistva suhtumisega abistas, kolleegidele, kes lisateadmisi jagasid, aga ka erakonna meedianõunikele, kes vormistu üle vaatasid ja vahel kohendamiseks soovitusi andsid. Tänan samuti kõiki neid inimesi, kellega kuu jooksul kohtusin ja kes olid lahkelt nõus omi mõtteid jagama teadmisel, et nendest blogis kirjutan.

Nii Eestis kui laiemalt maailmas on kuu aja jooksul palju juhtunud. Finantskriis muudkui kerib, Eesti riigis tehtud mõistlikud valikud ja saavutatud tulemused paistavad üha paremini silma. Riigireitingu tõusust sai just kirjutatud. Kõik see mõjub Eesti inimeste heaolu kasvule positiivselt, soodustab uusi investeeringuid, töökohtade loomist, palkade kasvu.

Traagilised sündmused jõudsid rahulikku Põhjamaasse. Kahjuks jäävad ajalukku Norra eneseimetlejast massimõrvari jäledad teod, meie oma „hullukese“ tegutsemise kaitseministeeriumis lahendas politsei tulemuslikult.

Inimesed lahkuvad siit ilmast ka elukaare lõppemise tõttu. Mulle nagu ka paljudele teistele jääb sellest kuust alates vaid helge mälestus lugupeetud põllumehest Endel Liebergist. Temaga oli alati huvitav vestelda, kuulata rikkalikust elukogemusest pakatavaid mõtteavaldusi ning neist lähtuvaid järeldusi ja soovitusi. Tema nõuanded valimiste eel olid väga hinnalised. Järvamaa suurmees on lahkunud, sügav kaastunne lähedastele!

Ei ole mõtet olla silmakirjalik ja väita, et ilma Delfi poliitblogi projektita oleks ma samaväärselt poliitiku suvistest töödest kirjutanud. Vaatame seda ka teistpidi, kui kõik 101 Riigikogu liiget kirjutaks iga päev kasvõi 2000 tähemärki siis ei jõuaks seda ju mitte keegi lugeda. Ent igal Riigikogu liikmel on oma valijad ning nemad ootavad selliseid aruandeid kindlasti. Meeldiva üllatusena avastasin, et nii mõnigi maakonnaleht on minu blogis avaldatud tekste oma veergudel avaldanud. See teeb mulle vaid rõõmu, sest kõik mu blogis avaldatu ongi vabaks kasutamiseks, põhiline, et autorile viidatud on.

Viimase kuu jooksul olen füüsise vormis hoidmiseks jalgrattaga sõitnud 358 kilomeetrit, üle kümne korra rohkem aga autoga – pea 4000 kilomeetrit. Arvuti taga veedetud tunde ei hakka parem kokku lugemagi.

Suve viimastel nädalatel olen lubanud perega rohkem koos olla ja vähem arvuti ees istuda. Delfi jaoks blogimine lõpeb, minu enda blogi kestab loomulikult ikka edasi. Olen 2006. aastast alates veebipäevikut pidanud ning loomulikult pean seda edasi. Poliitiku tööga käib lahutamatult kokku avalik aruanne ja selgitustöö ning mis oleks parem kanal valijateni jõudmiseks kui internet. Minu blogi www.toniskoiv.ee lugejaskond kahekordistus, lugejaid on lausa 24 riigist. Külastage seda edaspidigi.

Tänan ka Delfi kommentaatoreid. Ka neid, kes panid kirja vaid oma kibestumisest või lihtsalt halvast tujust tulenevat anonüümset sõimu. Küllap lugesid mu tekste nemadki. Ärge häbenege oma nime kasutamist, sest vaid nii on võimalik teile vastata või nõu anda. Asjalike kommentaatorite kiituseks ja ergutuseks mõeldud sooduskupongid „Soodsalt Soome“ läksid Matile, Martenile ja Jürgenile ning nendega olen eraldi auhindade üleandmiseks ühendust võtnud! Head reisi!

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga