Õiguskantsleri valimisest homme

Käesoleva nädala päevakorra hääletus näitas, et ainult üksikud inimesed Riigikogu saalis ei soovi otsustada õiguskantsleri küsimust detsembris 2007.

Täna Riigikogu saalis, mõni minut peale istungi algust.  Istungi juhataja Ene Ergma teatas, et SDE fraktsioon on teinud ettepaneku, et selle nädala teisipäeval Presidendi pakutud õiguskantsleri kandidaati ei hääletataks. Hoolimata asjaolust, et fraktsioonid on juba mitu kuud erineva intensiivsusega kandidaate kaalunud ning Presidendilegi oma seisukohtadest teada andnud. Olenemata, et Riigikogu komisjon on otsuse langetanud ehk kõik on läinud tavapärast seadusandliku protsessi rada pidi.

Ene Ergma teate peale teatas omakorda Ain Seppik, et keskfraktsioon on päevakorra muutmise vastu. Seejärel ei olnudki muud teha, kui otsustada Riigikogu jooksva nädala päevakorra vastuvõtmine. Poolthääli 61, vastu 16 ja 3 erapooletut. Kui möödunud nädalavahetusest jäi mulje, et valitseb suur ühtsus erakondade vahel, kes ei soovi teisipäeval Presidendi ettepanekut hääletada, siis tänaseks ei olnud sest enam midagi järele jäänud. 

Minu jaoks oli kõige huvitavam, et IRL-ist tuli nii poolt, vastu kui erapooletuid hääli. Siit võib järeldada, et ebaselgus valitseb IRL-i saadikurühma seas. Tundub, et neilegi valmistab peavalu küsimus – mida siis ikkagi homme teha, kas toetada Jõksi või mitte?!

Lohutan kolleege, et homne hääletus on salajane ja seega ei tohiks kellelgi tekkida probleemi oma südametunnistuse järgi hääletamisel. Sealhulgas ka IRL-i fraktsioonis.

Minu arvates on õiguskantsler A.Jõks oma põhitöö kõrvalt palju tähelepanu pööranud enda meedias eksponeerimisele ning samuti meediaga manipuleerimisele. Põhitöö analüüs näitab aga nii tegematajätmisi kui isegi Põhiseaduse rikkumisi. 

Vt ka eelmist postitust!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga