Õhk sai puhtamaks

Eks kõik sõltub muidugi vaatenurgast, aga minu arvates on Reformierakonnas õhk nädala lõpus tunduvalt puhtam kui nädala alguses. Lisaks veel Tśehhi Senati spiikri külaskäigust ning veel ühest selginemisest

Mingis mõttes võib eelmise nädala kulminatsiooniks pidada kolmapäevast Reformierakonna juhatust. Esimest korda kogunes, eelnevalt oli pea terve tööpäeva (eelmise päeva pärastlõunast hilise õhtuni ja sama päeva varahommikul) identiteedivarguse ja häältepettuse teemat vaaginud erakonna aukohus. Otsus langes konsensuslikult, et Lääne-Viru MKO juht Kristiina Ojuland ja Lääne-Viru arendusjuht Taimi Samblik tuleb erakonnast välja heita, aga Lääne-Viru maavanem Einar Vallbaumi suhtes seda ettepanekut ei tehtud. Juhatuse koosolekul kuulsid kõik Taimi Sambliku vabandussõnu tehtu eest, aga ülejäänud kahel osalisel ei olnud enda arvates mitte millegi eest vabandust paluda.

Reformierakonna juhatus otsustas Kristiina Ojulandi erakonnast välja heita, kuna Taimi Samblik oli ise esitanud erakonnast lahkumise avalduse siis teda ei olnud enam võimalik välja heita. Vallbaumi suhtes juhatus seisukohta ei võtnud, sest vastavalt põhikirjale peab liikme väljaheitmiseks olema kas aukohtu või piirkonnaorganisatsooni ettepanek. Kumbagi ei olnud, küll aga oli kõik see, mida saab kokku võtta märksõna “Tenerife” alla.

Koos järgnevaga (veel mõned arendusjuhid on rikkumisi tunnistanud ja erakonnast lahkunud) on Reformierakonnas õhk puhtam. Need, kelle arvates häältega manipuleerimine ja teiste eest hääletamine on sobilik tegevus, on erakonnast lahkunud. Võib-olla mitte kõik, aga ka allesjäänud on saanud väga selge sõnumi – Reformierakonnas identiteedivargust ja häältepettust ei sallita. Kui vahele jääd, lendad, ole nii kõrgel positsioonil kui tahes.

Õhk sai puhtamaks aga ka ühes teises organisatsioonis. Nimelt lõpetas Inimõiguste Instituut lepingu oma nõunikuga, sest viimane lõi tööandjalt lepingu üle. Kui koostööd internetigigandiga Google alustas Inimõiguste Instituut siis lepingu Google´ga sõlmis nõuniku loodud MTÜ Institute of Digital Rights. Meediahuviline juba sai aru, kellest jutt. Loomulikult Silver Meikarist. Tema arusaamad elust ja väärtushinnangud lubasid tööandjalt lepingu üle lüüa. Millegipärast aga Postimees häbenes vastavat uudist ära trükkides teist poolt (tööandja petmist lepingu ülelöömise näol) mainida.  Aga Inimõiguste Instituudis nüüd kah õhk puhtam:). Loodetavasti teevad nad edaspidi erasektori eeskujul karmimad lepingud oma töötajatega taoliste juhtumite vältimiseks.

Nädala alguses külastas Eestit Tśehhi Senati (parlamendi ülemkoja) spiiker pr Miroslava Nemćova. Teda saatvas delegatsioonis olid iga sealses Senatis esindatud partei esindajad. Ilmselt täiesti juhuslikult istusid esimesel kohtumisel Riigikogu esimehe pr Ene Ergma juures tśehhi sotsid ja kommunistid kenasti kõrvuti. Aga üldiselt rääkisime erinevatel kohtumistel kahe riigi koostööst ning vähemalt mina tundsin Eesti-Tśehhi parlamendirühma esimehena rõõmu, et Tśehhi lennukid kaitsevad meie taevast, Tśehhi liitus küberkaitsekeskusega ning on huvitatud meie e-lahendustest, sealhulgas e-valimistest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga