Novembri teine nädal, ReStart antud

Kohe alguses tuleb öelda, et eelmisel nädalal kokkupuuteid politseiga ei olnud. Välja arvatud, et astusime sammukese politsei liikluskaamerate seadustamise teel.

Aga mitmeid huvitavaid tegevusi jätkus sellegipoolest.

Esmaspäev on Toompeal tavapäraselt nii tihe päev, kus ei jagu aega isegi arvuti taha pääsemiseks. Fraktsiooni istungile järgneb sotsiaalkomisjoni istung, seejärel riigieelarve kontrolli komisjon ja siis kohe Riigikogu suure saali istung otsa.

Teisipäeval toimus muuhulgas Riigieelarve kontrolli komisjoni ja keskkonnakomisjoni ühisistung, kus arutasime Riigikontrolli auditit – Saastetasude mõju keskkonnasaaste vähendamisele.  Lühidalt tuleb tunnistada, et saastetasud täna siiski eriti saastamise vähendamist ei mõjuta. Riik ei lajata ettevõtjatele selga maksimaalset saastetasu. Tuleb nõustuda, et kui on suund keskkonnasaaste vähendamisele (ja see suund vaieldamatult on), siis ettevõtluse lämmatamine ei ole kindlasti õige viis protsessi kiirendamiseks. Ka riigikontrolli ettepanekud olid suunatud pigem kvaliteedi tõstmisele kui tasude suurendamisele.

Teisipäeva õhtul toimus Kareda PKO koosolek Järvamaal. Arutasime, mida on 2005 a valimistest alates korda saadetud ja millised on valla ees seisvad hetkeprobleemid ja lahendused. Loomulikult ei jäänud puudutamata ka Kilplala arengu vajadus. Oli tunda, et Kareda valla rahvas on tahtmist täis, et kohaliku elu kvaliteeti tõsta. Kareda vallast on Kuma raadios saade selle nädala neljapäeval, algusega 14.15.

Kolmapäeval arutasime fraktsioonis n ö Vene teemat märksõna kultuur all. Arenguvõimalusi küll. Suures saalis toimus 2009 a Riigieelarve II lugemine ja kõnede paraad. Nimelt sel aastal ei antud keskfraktsiooni liikmetele ettevalmistatud kõnesid pihku vaid nad pidid kõik ise oma arvamuse sõnastama ja ette kandma. Oli suhteliselt ebaühtlane, kuid siiski huvitav. Tervitatav, et ei valitud sisutühjade muudatusettepanekute tegemise ja öö läbi kestvate vaheaegade võtmise taktikat.

Neljapäeval arutasime Riigikogus riikliku tähtsa küsimusena haridustemaatikat. Oli huvitav arutelu, kuid selgusetuks jäi, mis siis nüüd edasi saab. Igal arutelul on mõte siiski siis, kui järgnevad konkreetsed teod.

Neljapäeva pärastlõunal tekkis selle nädala esimene aeg, kus sai paari artikli kirjutamisega tegeleda. Samuti reede, kus sai lisaks sügavuti tegeleda vaheldumisi Eestisse tuumajaama rajamisega ja Järvamaa arenguperspektiiviga.

Laupäevane päev oli uue stardi ehk ReStardi päralt. Swissotelis toimunud konverents oli esinduslike ja huvitavate ettekandjatega ning mis põhiline – räägiti ilma liigsete emotsioonideta tulevikust. Pikemalt ReStardist ja seal kõlanud ideedest hiljem.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga