Novembri esimesest nädalast

Eelmise kuu viimase nädala kokkuvõte leidis palju lugejaid. Loodan, et ka novembri esimese nädala kokkuvõttega juhtub sama. Seda enam, et taas oli mul kokkupuude politseiga.

Laupäeva õhtul märkasin Tallinnas Järvevana teel sõites katkise tagumise rehviga Fordi, mis kahtlaselt teel vingerdas. Ikka ühest teeservast teise. Ise auto järel sõites andsin toimuvast politseile teada. Peagi pääses eesliikunud Ford napilt vastassuunavööndisse kaldumisest. Autod aga tulid muudkui vastu ja õnnetus oli käega katsuda. Jätkasin Fordi taga sõitmist, kiirus kasvas kord 70-ni ja langes siis 30-ni. Poole kilomeetri pärast pidas juht oma auto keset teed kinni ning sisuliselt kukkus autost välja. Peatusin samuti ning läksin uurima, milles probleem. Selgus, et ennast Vladimiriks nimetanud mees oli ikka täitsa täis, sest nii püstiseismisega kui rääkimisega oli tal raskusi. Peale mõneminutilist seletamist ajasin ise Fordi teeserva ning panin ohutuled põlema. Keelasin Vladimiril edasi sõita, mille peale ta lubas mulle, et ta ei sõida vaid hakkab hoopis katkist tagaratast vahetama. Peatselt pärast sündmuskohalt lahkumist helistati mulle politseist tagasi ja küsiti, et kas ma olen ikka nõus tunnistust andma joobnud juhi kohta. Ikka olin, kuidas siis teisiti.

Kes meist soovib, et vastutuleva auto juht on raskes joobes ja võib iga hetk laupkokkupõrkesse söösta? Lõpetaksin juhtumi kirjelduse minult tunnistuse võtnud politseinik Valler Toomi sõnadega: "Kui Vladimiri auto rehv poleks katki olnud ning ta ei oleks kaasliiklejale silma jäänud, oleks ta juba kuskil hunnikusse end sõitnud, halvimal juhul koos süütute kannatajatega". Tuleb nõustuda, et Vladimir pääses kergelt, ta ei vigastanud ei ennast ega teisi inimesi.

Nüüd ülejäänud nädalast, mis oli samuti sündmusterohke. Esmaspäev on Toompeal üks katkematu koosolekute päev. Fraktsioon, sotsiaalkomisjon, asendusliikmena keskkonnakomisjonis ja siis väikse pausi järel riigieelarve kontrolli komisjoni koosolek, mis kestab suure saali istungini välja.

Teisipäeval osalesin Paides Järvamaa ettevõtluspäeval. Olin aidanud korraldajaid esimese koolituspäeva esineja osas (justiitsminister Rein Lang), kelle ettekanne oli väga huvitav. Ta ei rääkinud küll Järvamaast Tallinnast vaadatuna (nagu pealkiri välja kuulutas) vaid siiski sellest, mis ettevõtlusele olenemata asukohast tähtis on – bürokraatia vähendamisest, maksustamise lihtsustamisest jmt teemadest.

Ettevõtluspäeva teised lektorid olid samuti huvitavad. Vägagi täpselt tõi Järvamaa külastuskohtade probleemid välja EAS-i konsultant. Ta märkis, et kuna 42 % külastajatest otsivad infot internetist siis võiks Järvamaa teenusepakkujad aktiivsemad olla e-keskkonnas oma teenuse huvitavaks tegemisega. Vähe rõhutakse emotsioonile, elamusele.

Kolmapäeva hommikul toimus ETV stuudios USA saatkonna kutsel ühine presidendivalimiste tulemuse vaatamine. Sõites poole seitsmeks hommikul stuudiosse, kuulsin juba raadiouudistest, et Barack Obama on võitja. Stuudios sai suurettevõtjatega arutletud, milliseid muudatusi Obama valimine võib kaasa tuua. Kui palju üldse ühest isikust sõltub, nii USA kui Eesti näitel. Lihtsamatest küsimustest näiteks, kas järgmiseks suursaadikuks Eestis saab olema mustanahaline diplomaat? Kolmapäeva pärastlõunal pakkusin fraktsiooni liikmetele Paides valmistatud sünnipäevatorti. Kõik kiitsid nii väljanägemist ja veel rohkem maitset. Vaata pilti: http://toniskoiv.ee/tonis-koiv/galerii&gallery_id=277

Neljapäeval suures saalis pikalt ei läinud. Võtsin asendusliikmena osa rahanduskomisjoni koosolekust, kus põhiliselt arutati kohaliku omavalitsuse üksuse finantsjuhtimise seadust. Kohal olid nii linnade kui valdade liidu esindajad ning rahandusministeeriumi ametnikud. Pea kaks tundi kestnud arutelu järgi võib öelda, et seadus on hea ja vajalik, kuigi vajab nii mõnegi koha pealt veel paremaks tegemist. Parandusettepanekute esitamise aeg on ees.

Neljapäeva õhtul esilinastus uus Bondi film. Palju paugutamist ja inimeste teise ilma saatmist, kuid lugu ennast oli vähevõitu. Naljaga pooleks võib öelda, et kolleeg Raivo Järvi enne filmi algust peetud kõnes oli lugu rohkem kui filmis endas. Oleks tahtnud rohkem imeliste tehnikavidinate kasutamist, "armastuse liini" arendamist ja võõras oli Fordi maasturite kasutamine Boliivia rikkurite poolt. Aga eks igaüks vaatab ise ja hindab.

Reede hommikul algas Eivere mõisas arvamusliidrite hommikusöök.Kaunilt renoveeritud mõisa oli kogunenud päris palju arvajaid. Minu jaoks olid huvitavamad ettekanded kirjanik Tõnu Õnnepalult ning Eivere mõisa omanikult Janne Lahtilt. Nemad mõlemad esitasid ka lihtsaid ja praktilisi näpunäiteid, mida võiks kohe teha. Läbi rääkida, et rohkem busse Mäos peatuks, et vallavalitsused teeks koostööd teeäärsete kinnistute omanikega ja tagaks kinnistute korrashoiu või võõrandamise. Järvamaa koolides võiks õpetada "järva keelt". Päris oma keelt meil küll ei ole, aga olemasolevaid eripärasid võiks õpetada küll. Tugevdaks identiteetil.Soomest tulnud ettevõtja märkis näidetele tuginedes, kus on vaja pingutada, et suurendada kliendisõbralikkust ja vastutulelikkust. Et iga klient tunneks, et teda on oodatud.

Lõunaks jõudsin Paide kultuurikeskuses toimuvale Järvamaa Messile, kus Reformierakond oma boksiga juba kolmandat aastat esindatud on. Meie boksi külastasid reede-laupäeva jooksul sajad inimesed, neist üle neljasaja täitsid ka ankeedi, andes oma vastuse, hinnangu mõnele lihtsale küsimusele. Mitu inimest otsustas otse messil liituda Reformierakonnaga.

Aga pühapäev on isadepäev, mille paljuski täitis tähelepanu ja meelespidamine nii poja kui tütarde poolt.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga