Narvas ei ole majanduskriisi olnudki?!

Möödunud nädalasse mahtusid kohtumised Narvas ja Narva-Jõesuus, aga ka Türil, Paides ja Aravetel. Teemadeks ikka majandus, euro, pensionid, aga ka haridus nii täna kui tulevikus.

Narva ettevõtja Aleksander Brok väitis teisipäevasel kohtumisel, et tema ei ole oma ettevõtmistes majanduskriisi tundnudki. Ikka tuleb ca kümme tundi päevas tööd teha ning iga päevaga kasvav usaldus äripartnerite vahel toob aina uusi investeeringuid tehnoparki. Broki juhitavas tehnopargis Narvas on mitmeid eripalgelisi ettevõtteid ning töökohti tekib aina juurde. Kõige muljetavaldavam oli tellimuse peale mootorrattaid ehitav üksus.
 
Linnasekretär Ants Liimetsa ja kolleeg Rein Aidmaga Narva Kindluses lõunatades selgus muuhulgas, et suhete soojenemine kahe riigi vahel on toimumas lausa igal tasandil.
Narva-Jõesuus ootasid meid Virumaa eakad. Oli laulu ja tantsu ning virgutusvõimlemistki. Oma osa oli Narva-Jõesuu volikogu esimehe Raivo Murdi, Ida-Viru saadiku Rein Aidma ja minu kõnedel, küsimustele vastamisel. Ei puudunud ka loterii, kus külaliste vahel erinevaid suveniire ja ka tarbeasju välja loositi. Tänu pr Mihkelsonile kutse eest!
 
Neljapäeval oli Reformierakonna Riigikogu fraktsiooni haridus-ja kultuuri töörühm visiidil Järvamaal. Haridusinimestega said kokku Helmer Jõgi, Lauri Luik ja Imre Sooäär, eraldi programm oli Jaak Salumetsal ja fraktsiooni esimehel Peep Arul. Mina olin koos haridusgrupiga.
Kohtumisel Türi kultuurimajas saime abivallavanem Vahur Salomilt ülevaate Türi hetkeseisust ning arutasime koos lapsevanemate, hoolekogu ja õpetajate esindajatega kuidas edasi. Türil on tehtud tublit tööd, et ka tulevikus oleks kevadpealinnas võimalik omandada gümnaasiumiharidust. Samas aga vajavad tulevikku suunatud otsused rahulikku lahtirääkimist, et nii õpetajad kui lapsevanemad mõistaksid otsuste vajalikkust.
Tegime kiire tiiru peale ka kultuurimajale, mille avamisele ma kahjuks muude kohustuste tõttu ei jõudnudki. Ilus maja ja hästi sisustatud. Nüüd saab edaspidi betooni investeerimise asemel pika-ajaliselt inimestesse panustada.
 
Aravetel arutasime kolme valla – Ambla, Järva-Jaani ja Koeru keskkoolide ühistöö vajalikkust ning lausa möödapääsmatust. Kui ka praegu teevad sisulist koostööd vaid kaks kooli kolmest siis küll aja möödudes ka kolmas jälle lisandub. Eraldi on vaid kaotada võimalik.
 
Järva maavalitsuses andis Ülo Ansberg ülevaate maakonnast arvudes. Värsked trendid sündivuse, kooliealiste laste arvu, töötuse ja majanduse kohta üldised olid realistlikud. Elu tulebki võtta nii nagu ta on ja püüda selle pealt (positiivseid) muudatusi esile kutsuda.
 
Reedel anti üle Järvamaa Kogukonnafondi noore spetsialisti preemia AS Järvamaa Haigla õele Kätlin Taalkisele. Mul on väga hea meel selle valiku üle. Andsin ühena annetajatest ka omalt poolt kirjaliku arvamuse, et just Kätlin Taalkis peaks preemia saama. Samas loodan, et järgmisel aastal on veelgi rohkem kandidaate ja eriti just ettevõtlusest. Soovin õnne noorele spetsialistile Järvamaa haiglast! Pikemalt saab lugeda Järva Teatajast.
 
Laupäeval Järvamaa laulu-ja tantsupidu Türil. Väga hea emotsiooniga pidu. Mõned fotomeenutused peost:
 
 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga