Möödunud nädalast

Skandaal (id) aga muudkui kerib(vad), aga ega see ei ole kogu elu. Möödunud nädalal toimus veel palju muudki huvitavat…

Teisipäeval jäi üks imelik loom pildile, oli teine lossi ette puhkama tulnud. Tuletas meelde, et vanalinnas toimus traditsiooniline Rat Race ehk kontorirottide võidujooks. Võtsin sellest viimati osa 2009 a suvel Euroopa parlamendi valimiste kampaania ajal. Ilmselt paljud ei mäletagi enam,  et kolm aastat tagasi europarlamendi valimised olid ja et igast erakonnast 12 poliitikut kandideerisid (ja loomulikult ka sellega seoses olevaid kulutusi katsid, annetusi erakonnale tehes).

Kolmapäevase Riigikogu istungi muutis põnevaks sotside protest Avaliku Teenistuse seaduse (ATS) arutelu pärast. Kolleeg Eiki Nestor oli Riigikogu töö-ja kodukorra seadust lugenud ning nõudis, et ATS-i teisele lugemisele oleks parandusettepanekud esitatud eelnõu paragrahvide järjekorras. Põhiseaduskomisjon oli aga parandusettepanekud grupeerinud esitajate järgi. Üle poole tunni kulus vaidlemiseks, kas saab ATS-i teist lugemist nii üldse teha kui muudatusettepanekute tabel on valesti koostatud. Lõpuks otsustas Põhiseaduskomisjon oma välkistungil, et paluvad ATS-i päevakorrast välja võtta. Seega ootab ATS-i teine lugemine meid sel nädalal ees. Kuna parandusettepanekuid reastavad ju ametnikud siis võib naljaga pooleks öelda, et ametnikud võitsid nädala:) Aga sihiks on siiski ATS sel kevadsessioonil vastu võtta.

Reedel arutasime RK Euroopa Liidu asjade komisjonis põllumajandusministriga kuidas propageerida ostjate seas kodulähedase kauba tarbimist. Supermarketis vaatavad meile vastu õunad Hiinast, Saksamaalt, Poolast ja loomulikult Eestist, Polli aianditest. Igal õunal on erinev hind ja ka erinev ökoloogiline jalajälg. Mida kaugemalt on õun meie poelettidele jõudnud, seda rohkem on selleks energiat kulunud ja suurem jalajälg tekkinud.  Igati mõistlik on tarbida võimalikult kodu lähedal toodetud puu-ja juurvilju, see on keskkonnasõbralik ning toitumisteadlaste sõnul ka tervisele kasulikum.

Laupäeval toimus Paide Püha Risti kirikus meeliülendav kontsertmõtisklus, kus Jaan Tammsalu kõneles ja Tõnis Mägi laulis. Kontserdile järgnes sarja Eesti palvetab Järvamaa osa ehk  oikumeeniline palveõhtu laulu, piiblilugemise ja tunnistamisega. Lugesin minagi ette lühikese lõigu Piiblist ning rääkisin sinna juurde mõned mõtted. Lühikest videolõiku kõnest näeb siit.

Ah jaa, veel tuli meelde, et Õhtuleht uuris reedel kas ja kuidas ma lapsepõlves tööd tegin. Meenutasin siis mõne sõnaga töötegemise rõõme, mida varasest noorusest meelde tulid. Lugeda saab seda Õhtulehe veebiversioonist, klikkides siia. Üllatusega lugesin Tööinspektsiooni kommentaarist, et tegemist lausa keelatud töödega oli:(

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga