Mis häirib Uuesalu elanikke?

Saatsin hiljuti seitsme valla elanikele kirja pealkirjaga Mis teid häirib? ja olen saanud palju vastuseid. Muuhulgas sain teada, mis häirib kõige rohkem Rae valla Uuesalu küla elanikke…Uuesalu asub Rae vallas ning küla arendava kinnisvara-arendaja kodulehe andmetel on ca neljandik arendusest (82 paarielamut ja 14 ridaelamuboksi) valmis ning seega 3/4 veel arendamisel. Neljandik tähendab, et Uuesalus elab külaseltsi hinnangul 250 inimest, kellest kolmandik on lapsed.  Uuesalu sai iseseisvaks külaks 2013 a suvel, kui Rae vallavolikogu otsustas Uuesalu eraldada Järveküla ja Kurna külade aladelt ning tunnustada neid iseseisva külana.

Uuesalu küla sildi juures asuv ülekäik
Uuesalu küla sildi juures asuv ülekäik üle Põdra tee

Uuesalus asub lasteaed, sinna on rajatud lastemänguväljak ja palliplats. Küla läbib asfalteeritud Põdra tee, mille kõrvale on rajatud valgustatud kergliiklustee. Uuesalu külas on tähistatud lausa kolm ülekäigurada üle Põdra tee, maha on värvitud sebra, püstitatud vastavad liiklusmärgid, aga siiski tunnevad Uuesalu elanikud end ohustatuna.  Nimelt on liiklus Põdra teel üpriski tihe, autojuhid ei malda järgida kiiruspiiranguid 70 km/h enne Uuesalut ja 50 km/h Uuesalut läbival lõigul, raske on ülekäigurajast üle saada, sest autod ei vähenda kiirustki, rääkimata peatumisest.

Värsked  tänavavalgustuspostile otsasõidu jäljed
Värsked tänavavalgustuspostile otsasõidu jäljed

Ilmselt liigsest kiirustamisest tulenevalt on kahetsusväärselt tihedad tänavavalgustuspostidele  otsasõidud. Õnneks ei ole veel juhtunud ühtegi õnnetust jalakäijaga või tervisesportlasega, kuigi neid kasutab kergliiklusteed päris palju. Ka Uuesalu lasteaialaste jaoks on ainuke võimalus kuskile minna, ületada Põdra tee ja seejärel liikuda edasi mööda kergliiklusteed. Uuesalu elanike jaoks loodud kena palliplats, kõva kattega ning võrguga ümbritsetud, vajab sinna jõudmiseks Põdra tee ületamist. Niisamuti ka liigiti kogutavate jäätmete konteinerite juurde minek.

Taamal palliplats ja paistavad ka jäätmekonteinerid
Taamal palliplats ja paistavad ka jäätmekonteinerid

Uuesalu elanikud soovivad nn “lamavate politseinike” paigaldamist Põdra teele, et autojuhid oleksid sunnitud jalakäijate ülekäimise kohas kiirust alandama ja nii kasvab olulisel määral elanike turvalisus. Võib-olla on hoopis mõistlikum “lamava politseiniku” asemel ristmik lihtsalt ühtlaselt n ö kõrgemale tõsta, sest seda peetakse kõige uuenduslikumaks ja kvaliteetsemaks viisiks liiklust ülekäigukohal rahustada?! Võib-olla on veel mingi muu lahendus võimalik?!

Just see koht vajaks hädasti üles tõstmist, et vähendada  läbivate autode kiirust
Just see koht vajaks hädasti üles tõstmist, et vähendada läbivate autode kiirust

Milline lahendus on sellele kohale kõige sobilikum?

Kas tee omanik on selle lahendusega nõus?

Kes rahastab lahenduse elluviimist?

Kavatsen kõikidele eeltoodud küsimustele vastused leida, et aidata lahendada Uuesalu inimesi häirivat probleemi.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga