Mäo arengugrupp kuulas Mõigu kogemusi

Sel nädalal tutvus Mäo arengugrupp, kuhu kuuluvad maaomanikud, Paide valla ja Järva maavalitsuse esindajad, konsultatsioonifirma Nirase esindajad jt Mõigu Tehnopargi arengulooga.

Mõigu tehnopargi omanik Indrek Kasak rääkis, kuidas nad on kümne aasta jooksul tehnoparki arendanud. Kahetunnisel kohtumisel said arengugrupi liikmed ülevaate, kuidas käib Mõigu tehnopargis kinnisvara arendamine, kuid kokkuvõtteid tehes tuli muidugi tunnistada, et pealinnast 90 km kaugemal on päris mitmed asjad teistmoodi.

Tallinna külje all ärikinnisvara arendamine tähendab, et huvilised leiavad sind ise üles ja tuleb vaid koostöös vallaga detailplaneeringuid teha ning kommunikatsioone ehitada. Mäos ei ole võimalik üks-ühele Mõigu TP kogemust kopeerida.

Kui Mõigu Tehnopark on katnud kõik arendustegevuse kulud maa müügist ja veel kasumitki teeninud siis Mäos nii roosilist pilti ei paista. Kui Tallinnas teeb arendaja kõik ära ja maksab veel omavalitsusele pealegi siis Mäos tuleb omavalitsusel palju asju ära teha ja vaat et veel ettevõtjale pealegi maksta.

Mõigu tehnopargi arenduskogemusega tutvunud Mäo arengugrupi liikmed said hulgaliselt praktilist informatsiooni ärikinnisvara arendamise kohta ning see tuleb Mäo arendamisele kindlasti kasuks.

Lepiti kokku, et järgmise paari-kolme nädala jooksul koostab Mäo arengugrupp tegevusraamistiku (detailplaneering, taristu, omanike ühised huvid, ühine organisatsioon) ning seejärel kutsub maavalitsus kokku Mäo piirkonna maaomanike üldkoosoleku.

Mäo arendusgrupp on loodud sihiga täita Mäo piirkond ettevõtlusega, mis toob kaasa uusi töökohti, elavdab majandust, tõstab palku ja peatab muuhulgas Järvamaa elanikkonna vähenemise.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga