Kutse kellaviieteele!

Täna toimus Karedal järjekorras juba kolmas kellaviietee. Avalöök oli kolmapäeval Koerus. Kohal Hendrik Normann ja loomulikult maavanem ning allakirjutanu. Rääkisime oma jutud ära, näitasime pilte ka. Seejärel küsimuste vastuste voor. Koerulasi huvitasid erinevad teemad, alates kirikutest lõpetades pensionitõusu anatoomiani. Kuna inimesi oli palju ja küsimusi jagus siis kulus aega isegi rohkem kui plaanitud. Normann oli oma ülesannete kõrgusel nii endana kui peaministrina. Andris Avamere laulud koos toredate eessõnadega meeldisid samuti publikule.

Eilsel kellaviieteel Koigis arutasime pikalt, kes peaks mida tegema, et Koigi saaks nii lasteaia kui staadioni. Ülesandeid jagus nii Reformierakonnale kui Koigi valla volikogule ja valitsusele. Kuigi kriitikanooli lendas vallavalitsuse pihta parasjagu, ei saa riigikogulased siin aidata. Volikogu peab ikka ise oma valitsusega hakkama saama. Koigis võttis laulu üles Lauri Lugu ning tegi seda samuti hästi.

Laupäeval toimunud järjekorras kolmandal kellaviieteel Kareda haldushoones oli jälle senistest natuke erinev. Näiteks oli ühel kohalviibijal huvitav tõdemus erakondade liidrite kohta. Tema väitel teab ta mitmeid tublisid inimesi nii keskerakonnas kui rahvaliidus, kuid juba nimetatud erakondade liidrite tõttu ei saa kedagi sealt valida. Arusaadavalt ei kurvastanud see ülestunnistus meid sugugi. Pigem tundsime järjekordselt rõõmu, et Reformierakonna esimehe Andrus Ansipi peaministrina jätkamist soovib enamus eestimaalastest. Teiste erakondade esimehed jäävad kaugele maha. Kokkuvõttes oli Karedal tore õhtupoolik, Thea Kristal laulis ilusaid laule ning publik oli samuti hea. Näiteks ei tahtnud Kareda publik Normannile peeglit anda. Miks? Tulge järgmisele kellaviieteele ja saate teada…

Tõnis Kõiv

Postitatud 10.veebr. 2007, täiendatud 11.veebruar.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga