Külalised valimisringkonnast

Teisipäeval, 18. märtsil ja kolmapäeval 19.märtsil külastasid minu kutsel Toompead vastavalt Võhma ja Järvamaa noored. Olid toredad kohtumised.

Võhma linna noored olid just naasnud Stockholmi reisilt, kuid pidasid sellest hoolimata vastu nii tutvumise Riigikogu kui Stenbocki maja tööga, lisaks rühkisid Pika Hermanni torni tippu ning vestlesid Reformierakonna fraktsiooni ruumides Järva-Viljandimaalt valitud saadikutega. Arutasime nii Riigikogu kui ka Võhma linna probleeme. Näiteks oli hea võimalus küsida, et kui külmaks siis võhmakate toad hilja-aegu toimunud tsentraalse kütte katkestuse tõttu muutusid. Olukord oli ikka suhteliselt hull kui toas ainult mõni kraad üle 10 sooja on. Õnneks sai küttemure juba 3 (?!) päeva möödudes avariist lahendatud. Sama kiiresti või aeglaselt ei liigu aga asjad võhmakate teises murekohas – gümnaasiumis. Noorte mure on, et hariduse andmine käib alla. Imelik on, et linna juhid probleeme ei näe või tunnistada ei taha.

Kolmapäev oli Järvamaa noorte päev. Nemad nägid nii Riigikogu infotundi, kus küsimustele vastasid peaminister Ansip, sotsiaalminister Maripuu ja välisminister Paet kui jälgisid istungi alguses seaduste vastuvõtmist. Loomulikult ei puudunud ka ekskursioon Toompea lossis ja Pika Hermanni torni külastus. Noortega vesteldes puudutasin põhiteemana koolist väljalangemist, aga rääkisime ka alkoholi tarbimisest ja müra tekitamisest. Kohtumine jätkus õhtupoolikul Tallinna suurima hotelli Swissoteli külastusega. Vaatasime üle hotelli pakutavad võimalused ning seejärel pidas Swiss Cafes noortele loengu professor Igor Gräzin. Tagasisidena noorte poolt kõlas, et oli väga huvitav. Tuleb tunnistada, et kolleeg Gräzini loengud on alati kaasahaaravad ja meeldejäävad.

Loodan, et noored said innustust juurde, et jätkuvalt paremuse poole püüelda, sh paremini õppida.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga