Kommentaatorite kiituseks ja ergutuseks

Juba kaks nädalat on mul olnud võimalus iga päev oma tegemistest Delfi lugejatele aru anda. Pool pakutud poliitblogi pidamise ajast on möödas, on aeg väikeseks ergutuseks lugejatele, kommentaatoritele…

Kardinaalset muudatust Delfi poliitblogi projekt mu ellu ei toonud, sest olen oma blogi järjepidevalt pidanud alates 2006 aastast. Riigikogu liikmena pean oma kohuseks oma tegevusest valijatele järjepidevalt aru anda. Internet pakub selleks suurepäraseid võimalusi. Delfile antud kindel lubadus iga päev oma mõtteid postitada on sundinud sagedamini sõnastama mõtteid ja kirjeldama tegemisi, mis igapäevase tööga kaasas käivad.

Tahaksin siinkohal tänada kõiki, kes seniseid postitusi lugenud on. Rõõmu teeb seegi, et minu blogi (www.toniskoiv.ee) lugejate arv on kahekordistunud. Usun, et paljud uued lugejad on tee sinna leidnud Delfi kaudu. Poliitiku jaoks on kindlasti oluline dialoog lugejatega. Internetikommentaare ma igapäevaselt ei loe. Delfi projektiga alustades otsustasin, et vaatan ikka üle, mida mu postitustest arvatakse. Roppustest ja teemavälistest hüüatustest suudan mööda vaadata, kuigi sellegipoolest soovitaksin Eesti ühel külastatavamale portaalile kindlasti kommentaatorite isikustamist. Delfi ID on selleks ju olemas.

Tubli kümnendik kommentaaridest on olnud täiesti asjalikud, uut lisaväärtust andvad. Tuju teeb heaks see, kui inimesed kirjutasid, et olid minu postitusest saanud juhiseid, mida naabri suitsetamise või naaberkorterist kostva müra suhtes ette võtta.

Avaldage kindlasti edaspidigi oma mõtteid selle kohta, mida te Eesti ja maailma asjadest arvate. Kasutage selleks ka kommenteerimise võimalusi. Kuid palun ärge elage internetis välja oma ebaõnnestumisi või lihtsalt halba tuju. Võrgus on piisavalt kohti, kus oma muredele abi saada ja toetajaid leida. Anonüümsuselootuses postitatud sõim ei lahenda teie muresid, küll aga solgib teiste tuju ja võib isegi hagi kaela tuua (Reimo Metsa juhtum).

Olen mõtelnud sellele, kuidas saaksin oma blogi asjalikke kommentaatoreid motiveerida ja pärast mõningast arupidamist tahan pakkuda järgmise võimaluse. Töö nõuab minult üpriski palju autoga ringisõitmist ehk kütuse kulutamist. Riigikogu kütusetarnija Statoil teeb kampaaniat, mille käigus iga üle 40 euro eest kütuse ostja saab Viking Line sooduskupongi. Sellega saab soodsamalt Soome sõita (üks reisijapilet 20 eurot/suund või päevakruiis 25 eurot või autopilet 20 eurot suund). Täpsemad kampaania tingimused ja reeglid on leitavad Statoili kodulehelt.

Mul on praeguseks kogunenud viis kupongi ja ma annaks nad hea meelega kommentaatoritele ära. Et aga meelitada inimesi oma nime all kommenteerima, saavad kupongi minu blogis www.toniskoiv.ee oma nimel kommentaari kirjutanud. Viis esimest avaldamiskõlbliku kommentaari kirjutajat sooduskupongi saavadki. Kõige enam ootan muidugi oma valimispiirkonna – Järva- ja Viljandimaa inimeste kommentaare. Kuid ka kõik teised on teretulnud. Ainus palve: kommenteerige oma nime all ja kindlasti just minu blogi lehel. Anonüümsele kommentaatorile on raske auhinda üle anda. Järgnevates postitustes annan võitjatest teada ka Delfi lugejatele.

Teil kõigil on kindlasti palju häid mõtteid ja milleks siis anonüümsusekardina taha peituda. Pange kirja oma nimi ja ütelge, mis asjadest arvate. Lööme õige internetis selja sirgeks!

6 thoughts on “Kommentaatorite kiituseks ja ergutuseks”

  1. Esimene sooduskupongi saaja ongi selgunud ja üleandmiseski eraldi kokku lepitud. Head reisi Mati!
   Tervitades
   Tõnis Kõiv

  1. Soovin õnne sooduskupongi puhul. Üleandmises lepime eraldi kokku.

   Parimate soovidega

   Tõnis Kõiv

  1. Soovin õnne kolmandale sooduskupongi saajale. Üleandmises lepime eraldi kokku.

   Parimate soovidega

   Tõnis Kõiv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga